Harley Davidson 57 Bin Motosikleti Geri Çağırıyor

Ünlü Motosiklet Üreticisi Harley Davidson benzin depolarındaki bir takım arızalar nedeniyle 2017 yılında üretilmiş 57 bin motosikleti geri çağırıyor.

Harley-Davidson’ın geri çağıracağı modeller arasında 2017 Electra Glide Ultra Classic, Police Electra Glide, Police Road King, Road King, Road King Special, Street Glide, Street Glide Special, Road Glide ve Road Glide Special var.

Şirket yaptığı açıklamada hatanın şirket kaynaklı olduğunu ve soğutma donanımının yanlış monte edilmesinden olabileceğini söyledi. Firma belirlenen arıza nedeniyle 2 kaza meydana geldiğini ve arızanın ücretsiz giderildiğini açıklarken aynı arızanın olabileceği modelleri de geri çağırarak arızanın ücretsiz olarak giderileceğini bildirdi.

Şirketin yaptığı tespite göre Amerika’da 46 bin, avrupa ve diğer ülkelerde ise 11 bin motosikletin arızalı olabileceği ve geri çağırma bildirimlerine başlandığı kaydedildi.

Şirket geçtiğiğmiz yıl 30 bin motosikleti kavrama probleminden ve yine 2014 yılında ise 60 bin motosikleti fren problemlerinden dolayı geri çağırmıştı.

(Visited 24 times, 1 visits today)

Yazar hakkında

admin

MotoVideo Yöneticisi

İlginizi çekebilir