fbpx

1.79 Milyon dolarlık Harley-Davidson Blue Edition

2500 saatten fazla süren el işçiliği sonucu ortaya çıkan mavi rüya Blue Edition

İsviçreli saat ve kuyumculuk şirketi Bucherer , Bündnerbike ile birlikte, saygın saat ustalarından ve kuyumculardan bezemeler içeren ve dünyanın en pahalı motosikleti olarak dikkat çeken, bir modeli, Harley-Davidson Blue Edition’ı tanıttı.

Bu motosiklet aslında bir Harley-Davidson Softail Slim S

Fakat firma motosikleti tamamen kişiselleştirmiş. Şasesinden jantlara kadar yeniden tasarlanmış bu modeli harika yapan ise üzerindeki ince işçilik. Fiyatını bu kadar pahalı yapan ise tabiki üzerinde taşıdığı mücevherat ve altın kaplama unsurlar.

Modele adını veren mavi renk motosiklette ilk dikkat çeken unsur. Yanardöner tabir edilen tonlara sahip bu mavi rengi elde etmek için çok farklı bir teknik kullanılmış ve gümüş kaplama üzerine 6 kat boya uygulanmış.

Bir diğer dikkat çekici unsur ise egzantrik mili ve dişlileri görüntüleyen cam yapı. Altın kaplama gaz kelebek valfleri, iç aydınlatmalı motor, motosikleti değerli kılan ayrıntılar arasında.

 

Tasarımda dikkat çekici bir egzoz yapısı da bakışları üzerine çekecek nitelikte. Yandan çıkan ve ağızları aşağıya bakan egzozlar bu motosikletin binilmek için değil, bakılmak için yapışdığının ipuçlarını veriyor.

Dikkat çeken bir başka ayrıntı ise elcikler ve manetler.

 

Motosikletin bir çok yerinde altın kaplama kullanıldığını söylemiştik. Bunlara ek olarak elcik başlarına firmanın mücevher tasarımcılığına bir gönderme olarak dizzler döner halkası uygulanmış.

 

Bir başka Dizzler yüzük ve halka da motosikletin deposunun sol tarafında kırılmaz bir cam çerçeve içerisinde yer alıyor.

Değonun sağ tarafında ise yine kırılmaz cam muhafazalı Patravi TravelTec II model bir saat bulunuyor.

Motosikletin maşa başlıkları da yine Dizzler halkalarıyla tamamlanmış. Bu arada ısıya dayanıklı led aydınlatma kullanıldığını da özellikler arasına ekleyelim.

Bündnerbike yetkililerinin verdiği bilgiye göre bu motosikletin hazırlanması 1 yıldan fazla sürmüş ve her iki şirketten 8 çalışandan oluşan ekip bu işe tam 2500 saat harcamışlar.

Ne diyelim?

Allah sahibine bağışlasın!

(Visited 95 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!