fbpx

1935 Killinger und Freund önden çekişli motosiklet

Killinger und Freund 5 alman mühendis tarafından başlatılan bir girişimdi. Önden çekişli bir motosiklet yapmak için tam 3 yıl uğraştılar. Sonuç etkileyiciydi.

Motosiklet, ön tekerleğe, şanzımana ve kavrama içine yerleştirilmiş, daha konforlu ön ve arka süspansiyona sahip üç silindirli iki zamanlı bir motora sahipti. Aerodinamik özellik, kaplanan tüm hareketli parçaları, kir ve çamur korumasını ve zarif bir stil isteyen ekibin birinci önceliği olduğu için önemliydi. Diğer öncelikler, motosikletin çok silindirli olması ve önden çekişli olmasıydı. Tasarımları başarı ile buluştu.

Yeni önden çekiş, eski Megola tasarımı üzerinde büyük bir gelişme oldu. Motorun ağırlığı daha düşüktü. Entegre motorlu ön tekerlek toplam ağırlığı 50 kg’dır (110 lb). Ek olarak, yüzdürme iğnesine sahip olmayan bir özel karbüratör titreşimden kaynaklanan problemleri yaşatmadı. Ve son olarak, hafif akü ateşlemesi sorunsuz motorun çalışmasını sağladı ve motor ağırlığını düşük tutmaya yardımcı oldu. Motorun toplam ağırlığı 135 kg dır.

(Visited 119 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!