fbpx

2019 BMW S1000RR Görüntüleri Sızdı

bu videoda

Bu yıl EICMA fuarında podyuma çıkması beklenen 2019 BMW S1000RR modelinin bilgisayar görüntüleri basına sızdı.

Görünüşe bakılırsa BMW bir çok değişiklikle yenileniyor ama karenaj tasarımı eski modelle aynı kalmış.

2019 BMW S1000 RR

Yeni S1000RR’de en önemli değişiklik motorunda. Yenimodelin motoru tamamen değişiyor ve söylentilere bakılırsa bu yeni motor ters krank mile sahip olacak ve eski modelden çok daha güçlü olacak. Bu güçlendirme, HP4 Race modelinden alınan motor iç aksamı ve değişken valf zamanlayıcı gibi etmenlere bağlanıyor.

Egzoz sistemi 3 parçalı olan motorun Euro 5 emisyon standardına olması muhtemel. Çünkü bu standart 2021 yılında uygulamaya gelecek ve BMW’nin 3 yıl içerisinde yeni bir model değişikliğine gitmesi zor görünüyor.

Yeni modelde şaside de değişiklikler görülüyor. Özellikle arka alt şasi kare görünümünden boru tipe dönmüş durumda.

Görsel olarak en büyük değişiklik ise farlarda görülüyor. O asimetrik farlar gitmiş ve yerini daha modern ve simetrik led farlara bırakmış. Farların arasında ise hava girişi bulunuyor.

Yeni tasarım eskiye nazaran daha kompakt ve ince görünüyor. Belik biraz daha hafifletilmiş bir modelle karşılaşmamız olası. Yine 197 hp civarında olan eski modelin rakiplerinin artık 210hp’yi zorladığını göz önüne aldığımızda en az 200 beygirlik bir motora sahip olacağını öngörebiliriz.

Umutulmamlı ki şu an sadece CAD çizimleri üzerine yorum yapıyoruz. Gerçek bilgi ve fiyatını kasım ayında yapılacak olan EICMA’da öğreneceğimizi umuyoruz.

(Visited 198 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!