fbpx

2019 Dakar Rallisi’nde şampiyon KTM ve Toby Price oldu

Dakar Rallisi’nde onuncu etabın galibi Toby Price oldu ve Pablo Quintanilla’nın önünde 2019 Dakar Rallisi’ni kazanmayı başardı.

2019 Dakar Şampiyon
Toby Price ve Mathias Walkner

Aralık ayında antrenman yaptığı esnada düşerek bileğini kıran Toby Price, bu yıl kariyerinde beşinci kez Dakar Rallisi’ne katıldı ve 2016’dan sonra ikinci kez zafere ulaşmayı başardı.

Bu zaferle birlikte KTM, 2000 yılından bu yana yapılan tüm Dakar rallilerinin tamamını kazanmış oldu. Son olarak 2000 yılında BMW sürücüsü Richard Sainct zafere ulaşmıştı. O günden bu yana hep KTM sürücüleri zafere ulaştı.

Sonuçlar:

2019 dakar sonuçlar

2019 Dakar Rallisi’nin ilk etabını Joan Barreda kazanırken, ikinci etapta Matthias Walkner ilk sırada yer almıştı.

Üçüncü etabın galibi Xavier de Soultrait, dördüncü etabın galibi Ricky Brabec ve beşinci etabın galibi Sam Sunderland olmuştu.

Altıncı etapta Pablo Quintanilla, yedinci etapta Sunderland, sekizinci etapta Walkner ve dokuzuncu etapta Michael Metge zafere ulaşmıştı.

Barreda üçüncü etapta kaza yapıp yarış dışı kalırken, Brabec motosiklet sorununun ardından ralliye erken veda eden bir başka isimdi. Ayrıca Benavides ve Sunderland ceza aldıkları için galibiyet mücadelesinin gerisine düştüler.

Tüm bunların yaşandığı Dakar Rallisi’nde sakatlığına rağmen mücadele eden Toby Price onuncu etapta en hızlı isim oldu ve istikrarlı sürüşüyle 2019 Dakar Rallisi’ni kazandı.

Bir diğer KTM sürücüsü Walkner 9 dakika 13 saniye geride 2019 Dakar Rallisi’ni ikinci sırada tamamlarken, 10. etapta sorun yaşayan Quintanilla vakit kaybedince 20 dakika 46 saniye geride üçüncü oldu.

Short dördüncü, De Soultrait beşinci, Jose Ignacio Carnejo altıncı, Benavides yedinci, Sunderland sekizinci, Oriol Mena dokuzuncu ve Daniel Nosiglia 2019 Dakar Rallisi’nin onuncu bitirdi.

10. Etap Sonuçları

dakar-etap-10-sonuçlar

(Visited 139 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!