fbpx

2021 Yamaha R3 bLU cRU Avrupa Kupası’na kayıtlar 10 ocak 2021 tarihine kadar uzatıldı.

Genç pilot adayları için dünya çapında ilgi gören Yamaha R3 bLU cRU Avrupa Kupası’na kayıtlar 10  Ocak 2021 pazar gününe kadar uzatıldı.

Eğer bir yarışçı olmayı planlıyorsanız ve yaşınız 12-20 arasındaysa acele edin çünkü sadece 10 kişilik yer kaldı.

Yamaha R3 bLU cRU Avrupa Kupası genç biniciler için başlatılmış bir şampiyona. Yamaha 18-19 mart tarihinde sürücü adaylığına kabul edilen pilotlarla test yapacak. Bu testte Dünya şampiyonu pilotumuz Toprak Razgatlıoğlu, Andrea Locatelli ve GRT Yamaha WorldSBK Genç Takımından Garrett Gerloff, yeni pilot adaylarına yardımcı olmak için bulunacak.

Toprak Ragatlıoğlu kupa için şunları söyledi;

“Bu, genç binicilerin dünya şampiyonası yarışına ilk adımı atmaları için harika bir fırsat. Yamaha R3, WorldSSP300’de kanıtlanmış bir yarış galibi ve ben, Andrea ve Garrett, ilk Yamaha R3 bLU cRU Avrupa Kupası binicilerine performansını nasıl en üst düzeye çıkaracaklarını göstermek için testte olacağız. Şimdiden, dünyanın her yerinden biniciler ilgileniyor ve WorldSBK padokunda farklı geçmişlere sahip insanların olması her zaman harikadır. Tüm yeni genç yetenekleri görmeyi dört gözle bekliyorum ve belki de gelecekteki Pata Yamaha takım arkadaşımla tanışma şansı bile bulabilirim! “

Şampiyonayı kazanan pilot gelecek sene WorldSSP300 bLU cRU takımıyla 2022’de FIM Superport 300 Dünya Şampiyonası için gridde bir yer kazanacak . 2.ye ise yine gelecek sezon için bir joker giriş hakkı verilecek.

Şampiyona takvimi ise şöyle;

2021 Yamaha R3 bLU cRU Avrupa Kupası Takvimi

Test: 19 Mart, Misano, İtalya

1. Tur: 23-24 Nisan, Assen, Hollanda

2. Tur: 7-8 Mayıs, Estoril, Portekiz

3. Tur: 11-12 Haziran, Misano, İtalya

4. Tur: 2-3 Temmuz, Donington Park, İngiltere

5. Tur: 3-4 Eylül, Magny-Cours, Fransa

6. Tur: 17-18 Eylül, Katalunya, İspanya

 

Eğer şampiyonaya katılmak istiyorsanız buraya tıklayarak açılan formu doldurun ve formun üzerinde yer alan mail adresine gönderin.

Katılım formunu farklı dillerde görüntülemek için buraya tıklayın

Katılımın maliyeti ne?

Katılım isteğiniz kabul edilirse Yamaha R3 motosiklet ve pist ekipmanları yamaha tarafından verilecek. Ayrıca tişört,çanta,şapka gibi hediyeler var. Para konusu ise biraz tatsız. Çünkü yamaha etap başına 2790€ katılım ücreti alıyor. Toplam maliyet 27.900€

Eğer konuyla ilgili başka sorularınız varsa yorum kısmına yazın.

 

(Visited 208 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!