Amerikalı motosikletçilerden çocuklar için anlamlı etkinlik

Noel’in yaklaşmasıyla birlikte avrupa ve amerikalı motosiklet gurupları da hareketlenmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız İngiltere’de ki motosikletli noel babalar haberimizin ardından bir etkinlik haberi de Chicago ve Midwest City’den geldi.

Şikago’da binlerce motosikletli “Toys for Tots Motorcycle Parade” etkinliği için bu pazar bir araya geldi. Gurup Şikago’daki ihtiyaç sahibi ailelere yardım için yeni ve paketlenmemiş oyuncaklar topluyor ve her yıl oyuncak satın alamayan ailelerin çocuklarını sevindiriyor.

Tots Motorcycle Parade başkanı George Fortier, etkinliğin Şikagolu çocuklar için çok önemli olduğunu belirterek, 5.500 aile ve 50.000’den fazla çocuğa oyuncak hediye ettiklerini söyledi. Etkinliğin 41 yıldan bu yana sürdürüldüğünü belirten Fortier, bu güne kadar Şikago bölgesinde yetimhaneler. hastaneler ve okullara  yüzbinlerce oyuncak dağıttık. Burada gördüğünüz motosikletliler içerisinde daha önce yardım almış çocuklar var. Büyüdüklerinde onlar da bu organizasyonun bir parçası oluyorlar dedi.

Etkinliğe katılmak için her motosikletçiden en az bir oyuncak getirmesi isteniyor. Gurup ayrıca bağış yapmak isteyenlerden de oyuncak topluyor.

Öte yandan  Midwest City’de de binden fazla motosikletli bnzer bir etkinlik yaptı. Naysayers Motosiklet Kulübü(Naysayers Motorcycle Club) üyeleri bu pazar toplanarak çocuklar için sürdü. 39 yıldır bu geleneği sürdüren klüp etkinliğe katılan her motosiklet sürücüsünden en az 10 dolar değerinde bir oyuncak getirmelerini istiyor. Ayrıca çeşitli toplama alanlarında oyuncak topluyorlar. The Sharing Tree için düzenlenen etkinlik ve benzerleri her yıl Noel zamanı Amerika’nın bir çok kentinde düzenleniyor.

Hadi Noel hıristiyan bayramı bize ne diyebilirsiniz ama bizim de iki tane dini bayramımız ve hatta çocuklara armağan edilmiş bir milli bayramımız var.

Ne dersiniz?

Önümüzdeki Ramazan sonuna benzer bir etkinlik düzenleyelim mi?

(Visited 20 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!

YORUMUNUZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla