Andropoza Yetişmek- Kısa Film

Orta yaş erkeklerinin adı üstünde ortayaş bunalımını üzerlerinden atmak için tutunmaya çalıştığı motosiklet sporunun o kadar da kolay olmadığını göreceğiniz bir dizi geliyor

Dijital platform için hazırlanacak olan bu mini dizi 10 bölüm olarak planlandı ve konusu şöyle;
Burçin ve Ertuğ amatör olarak motosiklet kullanan iki arkadaştır. Orta yaş bunalımına giren iki arkadaş bu ruh halini motosiklet yarışlarına katılarak atmak isterler. 250cc yarışlarına hazırlanan Burçin ve Ertuğ’un yaşlanan ve ağırlaşan bedenleri daha ilk günden onları zorlamaya başlar.

Filmde en büyük sürpriz Devrim Sirmen. İki kafadar eski dostları Altın Elbiseli Adam’ın tanıştırdığı Devrim Sirmen’den yardım istiyorlar ve olaylar gelişiyor.

 

Devrim Sirmen

Çekilecek ilk 10 bölümde Ertuğ ve Burçin Türkiye ve yurtdışında bulunan çeşitli pistlerde antreman yapacak ve Sirmen tarafından eğitilecekler ve 5 ayaktan oluşan 2020 amatör yarışlarına katılacaklar.

Burçin ve Ertuğ

Karakterler neden yarışmak istedikleri ile ilgili şöyle birer mektup yazmışlar.

Burçin;

“Ben BURÇİN. Biyolojik yaşım 44. İzmit’te büyüdüm. Üniversite eğitimi için taşındığım İstanbul’da 15 senemi bir görsel efekt şirketinde geçirdikten sonra, geçen sene İzmit’te bir otomobil koltuğu fabrikasında çalışmaya başladım. Seleye oturmayı tercih ederim.Son sevgilimle, evlilik korkum yüzünden birkaç kez ayrıldım. Bilişim uzmanıyım. Motosikletimle gezip, yarışmak kadar onunla ilgilenmeyi de seviyorum. Yarış anında kararsızlığa yer olmaması beni rahatlatıyor.Yan etkisi kararsızlık olan suçluluk ve değersizlik hislerimden arınmak için Andropoza yetişmeliyim.”

Ertuğ;

“Adım ERTUĞ. Ankara’da doğup, İstanbul’da yozlaştım. 16 sene boyunca kıvama geldiğim Los Angeles’dan eğitimli ve işsiz bir film yönetmeni olarak döndüm. İstanbul Bursa arasında çürümekteyim.Hayatta sadece evlenmekten korktuğumu zannederken aşık olduğum 23 yaşındaki sevgilimle evlenince daha derinlerdeki korkularımla karşılaşmaya başladım.Çektiğim kısa filmleri bir uzun filmle, motosiklete bindiğim anları bir motosiklet yarışında dereceye girmekle anlamlandıracağımı zannediyorum.Biyolojik olarak 43 yaşımdayım ve yeterli hissedebilmek için Andropoza yetişmeliyim.”

Ve Devrim;

“Merhaba, ben DEVRİM. 1992’den beri motosiklete biniyorum. 2010 yılında CSS’nin (California Superbike School) ilk Türk eğitmeni oldum.Size 2 sır vereyim; ancak öğrenerek genç kalabiliriz ve istediğiniz kadar hızlı gidin, göbeğiniz sizinle geliyor.”

Ve Ertuğ Tüfekçioğlu’nun Notu;

“Dalgaları durdurmazsın ama sörf öğrenebilirsin” sözünden yola çıkan bu hayatla başa çıkma öyküsünde, zamanla ilişkisi olan herkes bizi anlayabilir.

 

Cast

Ertug Tufekcioglu  Kendisini oynuyor
Burcin Arici Kendisini oynuyor
Devrim Sirmen
(Visited 334 times, 1 visits today)
Önceki video Sonraki video
Exit mobile version
Araç çubuğuna atla