fbpx

Arch Motosiklet ABS sistemi için Bosch ile testlere başladı

Ünlü aktör Keanu Reeves’in ortak sahibi olduğu Arch Motosiklet, çekiş kontrolü veya ABS gibi teknolojileri kullanmadan genellikle sürücü odaklı motosikletler üretiyordu.

Fakat devir değişti ve ABS olmazsa olmaz bir standart haline gelince KRGT-1 modeline ABS ilave etmek için gözlerini Bosch mühendislerine çevirdiler.

Bosch, tanınmış, saygın bir mühendislik ve elektronik şirketi ve otomotiv alanında büyük bir tedarikçi konumunda. Bosch’un Flat Rock, Michigan’daki test pistinde, Reeves ve ortağı  Gard Hollinger, KRGT-1’in ham hissini değiştirmeden ABS güvenlik tekniğini eklemek için mühendislerle çalışmayı başladı.

Amaç, çok erken veya çok agresif müdahale etmeyecek bir sistem geliştirmekti, fakat özellikle ön tekerleğin, düşük çekişli bir yüzeyle karşılaştıklarında kilitlenmesini önlemek için çalışılacaktı ve bunu yapmayı başardılar.

Hollinger, Pazartesi günü (yukarıda) yayınlanan videoda , “Bence, bir sürü insanın ABS ile ilgili olduğunu, motosikletin ve motosiklet sürmenin deneyiminden bir şekilde uzaklaştığını düşünüyorum.”dedi.

(Visited 123 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!