fbpx

Asfalt 8 Android için motosiklet oyunu

ASFALT 8 eller serbest bir şekilde Android için tasarlanan en önemli oyunlardan birisidir. Harika grafiklere sahip ve çok fazla animasyon yer alıyor. Arabalara ve motosikletlere binebilirsiniz. Oyunlarda yeni özellikler her geçen gün geliyor.

Mobil cihazlar için geliştirdiği oyunlarla kendini kanıtlayan Gameloft firması, seri haline gelen yarış oyunu Asphalt 8: Airborne ile karışımıza çıkıyor.

Türkçe dil seçeneği ile sunulan serinin sekizinci oyunu, diğer Asphalt serilerinden biraz farklı bir yapıya sahip. Airborne’da yerçekimine meydan okuyarak havada uçuşan araçlara hazır olun.

Uçmaya hazır mısınız?

Gameloft, bu zamana kadar geliştirdiği Asphalt serileri oyun severlere absürt bir yarış deneyimi yaşatmıştı. Gerçekten uzaklaşan çarpışma fizikleri ve nitrojen gaz efektleri ile farkını her zaman ortaya koyan Asphalt, serinin sekizinci oyunu ile bu farklılığını bir adım daha öne taşıyor.

Airborne adını taşıyan oyunda yer çekimine karşı meydan okuyan araçlar ile havada adeta dans edeceksiniz.

Oynanış yapısından ödün vermeyen Asphalt 8’de; serinin bir önceki oyununa göre %80’ni yeni Lamborghini, Bugatti ve Ferrari gibi ünlü markaların 47 farklı lisanslı araç modelleri bulunuyor. En hızlı olan araçla, yolunuza çıkan engellerden uçmanın oldukça keyifli olduğunu söyleyebiliriz.

Yarışların sonunda kazanmış olduğunuz altınlar ile dilediğiniz aracı satın alabilir ve aracınıza birçok performans iyileştirmesi yapabilirsiniz.

Yüzden fazla yarış etkinliği

Oyuna başladığınız zaman sizleri bir rehber karşılayacak. Bu rehber sayesinde, araçlarınızı engellerden nasıl uçuracağınızı ve kontrolleri kolayca öğrenip, oyuna geçebilirsiniz. Kariyer modu ile başlayacak olan maceranızda 8 farklı sezon ve 180 tane etkinlik bulunuyor.

Alt segmentten üst segmente göre 5 farklı kategoride sıralanmış otomobillerin kilitlerini açmak için, kariyer modunda başarılı bir performans sergilemelisiniz. Yıldız sisteminin kullanıldığı oyunda, yarışlarda yerine getirmeniz gereken bir takım görevler bulunuyor.

Havada takla açmak, aracı mükemmel kontrol etmek ve rakip araçları parçalama gibi farklı görevleri başarıyla tamamlarsanız, hem daha fazla altın kazanır hem de bir sonraki sezona o kadar çabuk geçersiniz.

Üst düzey grafikler

Havok fizik motoru ile gücüne güç katan Asphalt 8’in grafikleri muhteşem bir performans sergiliyor. Özellikle çevre modellemesi ile Asphalt 8’in, Real Racing 3’ten çok daha üstün olduğunu söyleyebiliriz.

NevedaVenedikTokyo ve İzlanda bölgelerdeki pistlerde bir oradan bir oraya uçan ve çarpışan araçların, çevre ile olan iletişimi ise başarılı bir şekilde yansıtılmış.

Oyun, müzik konusunda kullanıcılara çok farklı seçenekler sunuyor. Yarış sırasında çalacak şarkıları BasRock ve Elektronik türlerine göre seçebiliyorsunuz. Müziklerin yanında oyundaki araçların motor sesleri ve çevre ile olan iletişimin de başarılı bir performans sergiliyor.

Mobil platformlardaki yarış oyunlarından alışkın olduğumuz sensörlerle veya dokunmatik kontroller Asphalt 8’de de bulunuyor. Dilediğiniz kontrol mekanizmasını seçip pistleri tozu dumana katabilirsiniz.

Çoklu oyun modu

Asphalt 8’in tekli oyuncu modunu bitirdiyseniz sıkı tutunun, aslında oyun daha yeni başlıyor. Kariyer modunda satın almış olduğunuz ve yükseltmelerini yaptığınız araçlar ile çoklu oyuncu modunda gerçek rakipler ile yarışabilirsiniz.

Dilerseniz Facebook veya Gameloft Live üyeliğinizde ekli olan arkadaşlarınızla da aynı yarışa katılıp, mücadele edebilirsiniz.

Kariyer modunu bitirmeden de uygulama içi satın alma seçenekleri kullanarak araç paketlerini satın alıp, çoklu oyuncu modunda hemen başlayabilirsiniz.

Oyuna genel olarak bakacak olursak, Asphalt serisinin yapıtaşları bozulmadan sekizinci oyuna daha fazla yeniliğin eklendiğini söyleyebiliriz. Asphalt 8, grafikleri ve oyun içi müzikleri ile mobil platformda muhteşem bir yarış deneyimi sunuyor.

Artılar: Grafikler ve müzikler başarılı bir performans sergiliyor. Araçların çevre ile olan iletişimi ve uçuş efektleri oyuna renk katıyor.

Eksiler: Araç içi kamera açısının olmaması dışında oyunun eksi bir yanı bulunmuyor.

Oynanabilirlik: 10
Grafik: 10
Ses: 10
Genel: 10

 

(Visited 11 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!