fbpx

Baba-kız çocuk hastanelerine para toplamak için sürüyor

Bruce Johnson ve 17 yaşındaki kızı Holly, Children’s Miracle Network(CMN) için 17bin milden fazla sürecek bir seyahate çıktılar. İlham kaynakları ise yirmi yıl önce yaşadıkları trajik bir kayıptı.

Bruce ve Mary Johnson 1998 yılında vefat etmeden önce kızları Alyssa Rae’yi kucaklarında tutuyor.

Bruce ve eşi Mary’nin ilk çocuğu Alyssa Rae, daha 20 günlükken Kanada Toronto’da bulunan SickKids hastanesinde hayatını kaybetti. Hastane kendisine bağlı 170 hastanede yatan çocuklar için fon sağlayan CMN kuruluşuna bağlıydı. Kanada’nın Wasaga Plajı’ndaki çiftin daha sonra Jocelyn ve Holly adlı iki çocuğu daha oldu ama ölen ilk çocuklarını kalplerinden hiç bir zaman çıkarmadılar.

Zaten nasıl çıkarabilirsin ki?

 

Çocuklardan Holly, 10 yaşına geldiğinde hevesli bir motosiklet kullanıcısı olan babasından Kosta Rika’yı gezdirmesini istedi. Bruce bu yolculuğu yapmaya karar verdi ama anlamlı bir amaç taşımasını istedi. İlk çocuklarının hastanede yatma ve kaybettikleri süreçte birer melek olup onların yanında bulunan CMN için bağış toplayacak bir yolculuk olmasına karar verdiler ve bunun için Alyssa Rae Johnson Fonu’nu yarattılar.

 

Çift 2013 yılında Motorcycle for Miracles adını verdikleri bir yolculuğa çıktılar ve tam 107bin dolar topladılar. 2016 yılında ikinci bir tura çıktılar ve bu kez bağış miktarı 192bin dolara çıktı.

 

Asıl büyük macera ise ağustos başında çıktıkları ve “Ends of the Earth 2018” adını verdikleri 17.400 millik yolculuk oldu. Basın açıklamasına göre Kuzey, Orta ve Güney Amerika’da 14 ülkede Kuzey Kutup Okyanusu kıyılarından geçtiler.Yılbaşı gecesi Arjantin’in Ushuaia kentine “Miracle” adındaki motosikletlerini sürerek son duraklarına ulaştılar .

Dünyayı yukarıdan aşağıya doğru geçen ikili düzenli olrk hastaneleri ziyaret ettiklerini ve bunun kendileri için iyi bir motivasyon kaynağı olduğunu söylediler. “Bu gezileri yapma isteğimizi güçlendiriyor, bu gezileri güçlü bir şekilde bitirmek istiyoruz. Çocukları gördüğümüzde, gerçekten daha fazlasını yapmak istiyoruz. Diğer insanlara yardım edebilmek için gerçekten güçlü bir motivasyon kaynağı.”

Aile gezilerini kendi finanse ediyor. Topladıkları bağışların tamamı hastanelere gidiyor. 3 seyahatte bu güne kadar toplam 575.000$ oplamayı başardılar.

Ne diyelim? Dünya böyle güzel insanlar sayesinde dönüyor.

(Visited 74 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!