BMW R18 Konsept

BMW muhtemelen önümüzdeki yıl piyasaya süreceği cruiser motosikletini yavaş yavaş gün ışığına çıkarıyor.

Başlıkta her ne kadar konsept desekte bu gerçeğe dönüşecek bir konsept. BMw daha önce motorunu tanıttığımız ve daha sonra tanıtım için özel yaptırdığı bir motosikletin haberini yaptığımız ve olacak mı olmayacak mı diye kafalarda soru işaretlerinin oluşturan yeni cruiser motosikletinin adını koydu. R18

Fotoğraftan da anlaşılacağa üzere BMW 1960’lı yıllara nostaljik bir dönüşü yeni ve modern bir boxer motorla yapıyor. Tasarım hakkında bir çok web sitesi ve muhtemelen bmw reklam departmanı çok ilgi çekici şeyler yazmış ama onları burda tekrarlamaya niyetim yok. Bizim gibi tevellütü bir hayli eski olanlar için bu konsept gerçekten heyecan verici.

Her şey açıkta

Tasarıma kısa bir bakış attığınızda motosiklet üzerinde ne varsa görebildiğinizi fark ediyorsunuz.Yani Bmw bu tasarımda her şeyi açıkta bırakmış. Bir başka deyişle neredeyse her parçasına dokunabilirsiniz. Motor 1800cc ve tasarım olarak eski Bmw motorlarına sanki bir gönderme yapıyor gibi. Finisyon olarak bakıldığında trafiğe çıkacak versiyonunun nasıl olacağını tahmin edebiliyorsunuz. Fakat bu haliyle bile bu konseptin üzerinde bir Bmw logosu olmasına hiç gerek yokmuş. Bir kör bile bu motosikleti tanır.

Sanırım eski motosiklet gözlüklerinden ve deri başlıklardan birer tane alıp BMW’nin bu motosikleti hayata geçirmesini bekleyeceğiz. Hatta uzun çizmeler bile olabilir.

(Visited 87 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!