fbpx

Centilmen motosikletçiler prostat kanseri için bir araya geliyor

The Distinguished Gentleman’s Ride, bu yıl 29 Eylül tarihinde Yapı Kredi bomontiada’nın ev sahipliğinde ve Eleventy ve Leica Türkiye’nin desteğiyle İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Her yıl Eylül ayının son Pazar günü dünya çapında düzenlenen The Distinguished Gentleman’s Ride, bu yıl 29 Eylül tarihinde Yapı Kredi bomontiada’nın ev sahipliğinde ve Eleventy ve Leica Türkiye’nin desteğiyle İstanbul’da gerçekleştirilecek. Şık giyimli yüzlerce klasik motosiklet severin bir araya geldiği etkinlik, Türkiye’de prostat kanseri konusunda farkındalık yaratmayı ve dünya çapındaki araştırmalara maddi destek sağlamayı hedefliyor.

Mad Men dizisinin ana karakteri Don Draper’ın Matchless motosikleti üzerindeki şık halinden ilham alan The Distinguished Gentleman’s Ride, ilk kez 2012 yılında Avustralya’nın Sidney kentinde gerçekleştirildi. Dünyadaki önde gelen erkek sağlığı fonu olan Movember Foundation yararına düzenlenen etkinlikler ile bu güne kadar 18,5 milyon dolardan fazla bağış toplandı. Bu yıl 110 ülkede gerçekleştirilecek etkinlerle prostat kanseri çalışmalarına 7 milyon dolar daha destek sağlanması hedefleniyor.

 

Don Draper

DİSTİNGUİSHED GENTLEMAN’S RİDE NEDİR?

The Distinguished Gentleman’s Ride şık kıyafetleri ile klasik veya klasik görünümlü motosikletlerini süren hanımefendi ve beyefendilerin prostat kanseri ile mücadele ve erkek sağlığı için bilinirlik yaratmayı ve bağış toplamayı hedeflediği bir sürüş etkinliğidir.

İlki 2012 senesinde tüm dünyada 64 şehirde yapılan Genlemans ride, İstanbul’da da 2014 senesinden bu yana yapılıyor. 2019 sürüşü her sene olduğu gibi Eylül’ün son pazar günü olan 29 Eylül 2019’da start alacak. 

Mad Men dizisinin Don Draper’in Matchless motosikleti üzerindeki şık halinden ilham alan bu organizasyon sadece klasik ve klasik görünümlü motosiklet ve scooterlara açık. Her motosiklet güzeldir ama Gentleman’s Ride’in amacı hep beraber motosiklet sürmekten çok prostat kanseri ve erkek sağlığı için bilinirlik yaratmak ve bağış toplamak olduğu için katılımı sınırlı tutmak ve hikayemize sadık kalmak istiyoruz. Klasik ve klasik görünümlü motosikletleri bekliyoruz. Bu sürüş modern görünümlü gezi, enduro, yarış, kros, maxi scooter ve benzeri sınıflardaki motosikletler için uygun değil.  Motosikletinizin uygunluğu ile ilgili daha fazla detay web sitesinde de var.

Bu etkinliğe katılım ücretsiz. Katılım için gereken katılımcıların www.gentlemansride.com web sitesi aracılığı ile İstanbul sürüşüne kayıt olmaları. Rota ve saat gibi detaylar, sadece web sitesinde kayıt olan katılımcılarla paylaşılacak. Katılımcılar kendileri için oluşturulan bağış sayfasını çevreleriyle paylaşarak prostat kanseri ile mücadele ve erkek sağlığı için destek isteyebilirler. Katılımcılar kendilerine veya başka katılımcılara bağış yapabilirler ama bu tamamen isteğe bağlı.

KİMLER KATILABİLİR?

Mad Men’den Don Draper’ın klasik motosikleti üzerinde, şık kıyafetli fotoğrafından yola çıkılarak, benzer temalı bir sürüşün klasik stil motosiklet sevenleri bir araya getirmek için çok iyi bir yol olacağına karar verildi.

The Distinguished Genleman’s Ride (Seçkin Beyefendilerin Sürüşü), hanımefendi ve beyefendilerin, her yıl Eylül ayının son pazar günü, prostat kanseri araştırmaları ve erkek sağlığı programları için bağış toplamak amacıyla, Don Draper’ın 1957 Matchless G3LS motosikletinin klasik çizgilerine uygun cafe racer, bobber, klasik, tracker, scrambler, chopper, modern klasik, sepetli, brat motosikletlerini ve klasik scooterlarını sürdükleri niş bir sosyal sorumluluk etkinliğidir.

Bütün motosikletler güzeldir ama bu sürüşün teması sadece belli tip motosikletlere uygun. Eğer motosikletinizin bu sürüşe katılmaya uygun olup olmadığını merak ediyorsanız aşağıdaki listeye bakarak karar verebilirsiniz.

(Visited 35 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!