fbpx

CF Moto 250 Cup-CF Moto Pistlerin Yeni Şampionlarını Arıyor

bu videoda

Motosiklet Federasyonu sezona yeni bir yarış açarak giriyor. Uğur Motorlu Araçlar ve Türkiye Motosiklet Federasyonu işbirliği ile bu yıl ilk kez “CF Moto 250 Cup” düzenlenecek.

CF Moto, bu yarışta amaçlarının gençlerin kendilerine olan güvenlerini ve cesaretlerini piste taşımalarına olanak sağlamak olduğunu söylüyor. Geleceğin yarışçılarının hazırlanacağı bu platformda, hedeflerini gerçekleştirmek isteyen 13-18 yaş aralığındaki gençleri aradıklarını belirten CF Moto ve TMF; Hedeflerinizi gerçekleştirmek için ilk adımı atın. Türkiye’nin dünya çapındaki şampiyonlarından biri olma hayalinizi birlikte gerçekleştirelim diyor.

Nasıl Katılabilirim?

Öncelikle en az 13 ve en fazla 18 yaşında olmalısınız ve daha önce yarış tecrübeniz bulunmamalı. Yani daha önce yarışan adaylar kabul edilmiyor.

Daha sonra bu linke tıklayıp başvuru formunu indirin ve doldurun. Dikkat! anne ve babanızın formu mutlaka imzalaması gerekiyor.

Doldurduğunuz formu 31 mart akşamına kadar TMF’ye teslim etmeniz gerekiyor. TMF bu formları info@tmf.org.tr adresine mail olarak göndermenizi istiyor.

Seçmeler nasıl yapılacak?

Seçmeler 6-7 nisan ve 13-14 nisan 2019 tarihlerinde Afyon Motor Sporları Merkezi’nde yapılacak. Ayrıca kayıtlar da burada tamamlanacak. Yani başvuru formu bir ön kayıt formu. Seçmelere mutlaka anne ya da babanızla birlikte gitmeniz gerekiyor.

Pist ekipmanım yok ne yapacağım?

Sorun değil. Gerekli ekipman desteği organizasyon tarafından sağlanacak. Fakat yine de kendi ekipmanınız varsa bu sizin için avantaj olacaktır.

Hangi motosikletle yarışacağız?

Yarışlar CF Moto 250NK ile yapılacak. Eğer bu modelle bir tecrübeniz yoksa yarışlardan önce kullanma imkanı bulmanızı tavsiye ederiz.

İlk defa yarışacağım ne tavsiye edersiniz?

Sizin gibi diğer adaylarda ilk defa yarışacak. Bu yüzden sakin olun. Yukarıdaki video seçmelerin yapılacağı merkezde bir sanal tur attırıyor. Yine pistin bir tanıtım videosunu da ekledik.  Eğer Afyon’a uzaksanız en azından yer hakkında bir fikriniz oluşacaktır.

Seçmelerin nasıl yapılacağı hususu açıklanmadığı için bir şey söylemek zor ama şu bir gerçek ki pist bu tip motosikletlere uygun bir pist değil. Bu nedenle bir tam tur gibi süre ölçümleri yapılmayacaktır. Seçmeler muhtemelen süpermoto pistinde yapılacaktır. Burada tur zamanları önemli olacaktır.

Kısacası stres yapmayın. Yanınızda bol su bulundurun ve sık sık için. Eğer deneme ve ısınma sürüşü imkanı verilirse motosikletinizin yeteneklerini tanımaya çalışın. Özellikle fren mesafelerini iyi algılayın. Geç frenaj yarış kazandırır unutmayın ama pist dışına da atıverir. İyi gözlemleyin ve su için.

Virajlar varsa, apex noktalarını ısınma turunda belirleyin. Hiç bir şey yapamıyorsanız hızlı olan birini belirleyin ve onun peşine takılın. Su için, su için, su için.

Hepinize başarılar…

 

 

(Visited 88 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!