fbpx

CF Moto 250 NK Kupası Yarışçıları Belli Oldu

bu videoda

İlk etabı 6-7 Nisan tarihinde Afyon’da tamamlanan CF Moto 250 NK Kupası yarışçı seçmelerinin ikinci etabı Uşak’ta tamamlandı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Uğur Motorlu Araçlar işbirliği ile ilk kez gerçekleştirilen “CF Moto 250 Kupası”nda yarışacak sporcular belli oldu.

Geleceğin yarışçılarının yetişeceği CF Moto 250 Kupası seçmeleri Uşak Süpermoto Pisti’nde yapıldı. Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Ogün Baysan’ın koordinatörlüğünde TMF Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yıldırım ile milli sporcular Şakir Şenkalaycı, Galip Alp Baysan ve Emircan Şenkalaycı gözetmenliğinde yapılan seçmelerde genç yarışçı adayları kupaya seçilmek için ter döktüler.

CF Moto 250 NK Kupası Yarışçıları Belli Oldu

Birbirinden yetenekli genç sporcuların kıyasıya mücadele ettiği elemelerde toplam 30 aday arasından 15 genç sporcu seçildi. Motosiklet kullanma yetenekleri ve pistte zamana karşı mücadele eden sporculardan 12 kişi asıl kadroya, 3 kişi ise yedek kadroya seçildi.

Asil Yarışçılar: Ahmet Görkem Korkmaz, Avni Can Demiralay, Egemen Tekeli, Halil İbrahim Kuru, Hüseyin Kumova, İsmail Karga, Mert Ali Kocabal, Mikail Karga, Samet Savaştın, Necmeddin Semih Savaştın, Tarık Gönültaşı ve Yusuf Eren Öğretici seçildi.

Yedek Yarışçılar: Aykut Savaş, Burakhan Yankaç ve Doğukan Doğanay olarak belirlendi.

Katılan adayların pist zamanları için tıklayın

CF Moto 250 NK Kupası Yarışçıları Belli Oldu

(Visited 75 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!