fbpx

Days Gone Oyununda Motosikletimizin Önemi Büyük Olacak

Days Gone oyununun haritası üzerinde Hızlı Seyahat noktaları olacak olsa da günümüzdeki açık dünya oyunlarında olduğu gibi bu oyunda da alternatif bir seyahat yöntemi var. Yayınlanan yeni Days Gone videosunda, motosikletimizin öneminden bahsediliyor.

Days Gone Oyununda Motosikletimizin Önemi Büyük Olacak

Bildiğiniz gibi Deacon St. JohnMongrels MC isimli bir yasa dışı motosiklet kulübünün bir üyesi ve haliyle alternatif seyahat yöntemimiz motosikletimiz olacak. Ancak motosikletimizi sadece hızlı seyahat için bir alternatif değil, aynı zamanda etrafta gezinmek ve başımızı soktuğumuz dertten koşarak kaçamayacağımız durumlarda kurtuluş için de kullanacağız.

Yaratıcı Yönetmen John Garvin tarafından anlatılana bakılırsa, Bend Studio olarak oyundaki motosiklet kullanımının üzerinde özenli bir çalışma gerçekleştirmişler. Kullandığımız motosikletin gerçek olup olmaması fark etmeksizin keyif almamız istenmiş. Bildiğiniz gibi Freaker ordularının önünü kesebilmek için hükümet köprüleri yıkmayı tercih etmiş. Bu da haliyle bize bir nevi eğlence çıkartmış oldu. Yıkık kısımların birinden diğerine motosiklet ile uçarak geçebilmeniz mümkün olacak. Eğer motosikletinizi geliştirirseniz çok daha yüksek yerlerden uçmanız ve ulaşmanızın başka türlü mümkün olmayacağı yerlere ulaşmanız da mümkün olacak. Ancak bunun için daha kaliteli motorlar ve nitrolar almanız gerekiyor ki bunun da yolu yan görevlerden ve kamplar için çalışmaktan geçiyor. Bu sayede motorsikletinizi geliştirebilecek krediyi kazanmış olacaksınız. Hatta ve hatta görünümünü de özelleştirebileceksiniz.

Videonun ilerleyen kısımlarında ise kritik bir noktaya değiniliyor. Bir önceki videodan da hatırayabileceğiniz üzere hava şartlarının oyuna büyük bir etkisi olacak. Günlük güneşlik hava neyse de mesela yağmur yağdığında yollar haliyle çamurla kaplanabilecek. Bu durum gidişimizi zorlaştırırken, aynı zamanda motosikletimizin de kirlenmesine neden olacak. Bu noktada eğer motosikletinizin temizliğine dikkat etmezseniz, sizi yarı yolda bırakabilecek. Yarı yolda bırakması durumunda da tamir etmeniz gerekecek.

Son olarak, motosikletimiz ile ilgili dert etmemiz gereken şeylerden bir tanesi de benzin konusu olacak. Bundan aslında daha önceden yayınlanmış olan videoda bahsedilmişti ama bir kez daha anımsamakta fayda var çünkü önemli bir konu. Days Gone Hayatta Kalma-Korku oyunu olduğu için Bend Studio da bu türden sonuna kadar istifade etmek istiyor. Harita oldukça geniş ve gezilecek de çok yer var ama bir sorun var ki motosikletimizin benzini sınırsız olmayacak. Aynı sistem Avalanche Studios tarafından geliştirilmiş olan Mad Max oyununda da kullanılmıştı. Eğer bu oyunu oynadıysanız, ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuzdur. Oynamadıysanız bile gözünüz benzin göstergesinde olduğu sürece herhangi bir sorun yaşayacağınızı sanmıyoruz. Ne var ki dikkatli olmakta fayda var. Dağın başında kalmak da söz konusu.

Days Gone için birçok yeni eklenti yolda!

Days Gone için birçok yeni eklenti yolda

Resmi blog sayfasında yer alan yazıya bakacak olursak; ‘Survival’ zorluk seviyesi artan zorluk ayarları, hızlı seyahatin, hayatta kalma görüşünün, haritanın ve göstergelerin olmaması ile oyuncuları test edecek.

Her bir değişiklik oyuncuları oyunun daha da içine çekmek ve gerginliği arttırarak oyunu kesin bir hayatta kalma deneyimi haline getirmek için tasarlandı.

Haziran ayından başlayarak her hafta motosiklet, zombi sürüsü ve savaş meydan okumaları yayınlanacak. Meydan okumalar Days Gone’ın temel oynanışı özelliklerini taşıyacak.

Bu zorluk seviyesinde oyunu bitirerek ve haftalık meydan okumaları tamamlayarak yeni kupalar ve motosiklet kaplamaları kazanabileceksiniz. Days Gone 26 Nisan’da PlayStation 4 için Türkçe altyazı seçeneği ile çıkışını gerçekleştirecek.

Days Gone ne kadar süre vaat ediyor?

Days Gone Oyununda Motosikletimizin Önemi Büyük Olacak

Danimarka merkezli web sitesi GameReactor‘ın geliştirici stüdyodan öğrenmiş olduğu bilgiye göre, oyun toplamda altı saat uzunluğunda sinematik ara sahneler içerecek.

Ayrıca GameReactor‘ın haberinde de oyunun ana hikayesinin 30 saat civarında süreceği bir kez daha doğrulandı ve açık dünya türünde olması sebebiyle yan görevler ve etkinlikler ile bu süreyi arttırmanın mümkün olduğu da belirtildi.

Bu devasa açık dünya aksiyon macera oyunundaki bozulmuş dünyanın korkularıyla yüzleşecek yeteneklere ve cesarete sahip misin? Eski motosiklet çetesi üyesi olan ve ölümün çepeçevre sardığı topraklarda yaşama tutunacak bir sebep arayan ganimet avcısı Deacon St. John’ın yerine geç.

Değerli eşya ve silah üretecek ekipmanlar bulmak için terk edilmiş yerleşkeleri yağmala veya şansını, adil ticaret veya daha kanlı yollarla hayatını sürdürmeye çalışan diğer afetzedelerde dene.

İnsanoğlu küresel bir salgın kriziyle dibe vurdu ve Kaçık olarak bilinen vahşi yaratıkların istilası altında. Zorlu Pasifik Kuzeybatısı’nda yeni bir hayata başlarken atacağın ilk adımlar, aynı zamanda son adımların olabilir. Days Gone 26 Nisan 2019’da Türkçe altyazı seçeneğiyle PlayStation 4 için çıkacak.

Oyunun standart sürümü 429,00 TL, deluxe sürümü 489,00 TL’den PlayStation Store’da ön siparişte.

 

(Visited 72 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!