fbpx

DeBolex Energica’ya klasik bir görünüm kazandırıyor

Her ne kadar Ducati’nin baş tasarımcısı verdiği bir röportajda elektrikli motosikletlerin motosiklet tasarımını çok değiştireceğini iddia etse de biz motorcular bundan çokta emin değiliz. Bildiğiniz gibi motosiklet kullanıcıları bu konuda oldukça muhafazakardır ve radikal değişikliklerden pek fazla hoşlanmazlar.

Hatta bırakın tasarım değişikliğini, yeni teknolojiler bile motosiklet kullanıcıları arasında oldukça tartışılıyor.

İngiltere’de DeBolex Engineering bu durumu iyi kavramış olacak ki oldukça fütüristik çizgiler taşıyan bir Energica motosikleti ele almış ve ona retro bir görünüm kazandırmış.

Proje  Oil in the blood belgeselinin  yönetmeni Gareth Maxwell Roberts tarafından başlatıldı . Film, analog değerleri ve geleneksel becerileri savunuyor, ancak geleceğe de dikkat ediyor. Gareth, filmin gösterimini kutlamak için bir yapı hazırladığında, bu iki ideali birleştirmeye karar verdi.

Kapsamlı bir araştırmadan sonra Gareth ve Calum temel alacakları motosikleti buldu: İtalya, Modena’nın Energica Motor Şirketi’nden Eva. Energica yarışa derinden giriyor ve bu sezon MotoGP’ye gelecek olan MotoE sınıfı için makine tedarik edecek.

Eva, 145 hp güce ve 200 Nm torka sahip  tam donanımlı bir sokak dövüşçüsü ve  125 mil menzile sahip. Delicesine hızlı ve iyi çalışıyor. DeBolex takımı ABD’de Energica Inc.’in CEO’su olan Stefano Benatti ile hemenkontak kurdu. Böylece Calum ve Gareth, Energica’nın baş teknoloji sorumlusu Giampiero Testoni’nin brifingi için fabrikayı ziyaret etti. Fabrika bir hafta sonra İngiltere’ye bir motosiklet gönderdi

Sonra hızlı bir çalışma dönemi ve sonuçta ortaya böyle bir güzellik çıktı.

(Visited 56 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!