Filmlerden fırlamış gibi! nefes kesici elektrikli motosiklet Verge TS

1000nm tork ve 300 km menzil. Verge TS vay be demeyi gerçekten hak ediyor

2019 Milan Motorcycle Show kapsamında efsane elektrikli motosiklet modelleri gelmeye devam ediyor. Bunlardan birisi de Verge TS oluyor. Verge TS, şimdiye kadar 2019 Milan Motorcycle Show içerisinde görücüye çıkarılan en fütüristik görünen modeller arasında yer alıyor.

Adeta Tron filminden çıkmış gibi duran model, turuncu ile siyahın bir araya geldiği dikkat çekici bir tasarıma sahip. Tam bir yarış motosikleti olan geleceğin modeli Verge TS, bünyesinde 107 beygir (80 kW) güç üreten bir motor taşıyor.

1.000 Nm tork değeriyle kalkış anında sürücüsünü üzerinden atacak kadar yüksek bir ivmelenme sunan modelin, henüz 0-100 km/s hızlanma değeri paylaşılmıyor. Ancak 100 km/s hıza 3 saniye civarlarında çıkabileceği tahmin edilen araç, söylendiği kadarıyla şehir içinde 300 km, uzun yolda ise yüksek hıza bağlı olarak 200 km menzile sahip.

Özel şarj sistemi ve güçlü istasyonlarda 15 dakikada 100 km menzil kazanan Verge TS, söylendiği kadarıyla Finlandiya’da üretime giriyor. Yüksek hıza özel olarak çok büyük disk frenleri bulunan elektrikli motosiklet modelinin, diğer detaylı teknik özellikleri ise henüz paylaşılmıyor.

Verge TS, özel bir elektrikli motosiklet

Bu kadar yüksek özelliğin ve fütüristik tasarımın karşılığı ise Avrupa’da 25 bin euroluk bir fiyat etiketi çıkarıyor. Herkese hitap etmeyen model, yine de alanda gelinen son noktalardan birisini oluşturuyor.

Filmlerden fırlamış gibi! nefes kesici elektrikli motosiklet Verge TS

(Visited 102 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!