fbpx

Fransa’nın başkenti Paris’ten yola çıkan ‘T3 Aventure’ grubu 30 günde 9 ülke gezecek

Fransa’nın başkenti Paris’ten yola çıkan ‘T3 Aventure’ grubundaki 35 motosikletçi, Batman’da mola verdi. Grup Şefi Eric Massiet Ovbiest: “Fransa’dan başladığımız tur İran’da bitecek. Türkiye’de gördüğümüz yerler bizi büyüledi” dedi.

Fransa’daki T3 Aventure motosiklet grubu, 9 ülkeyi 30 günde turlayacak. Aralarında farklı meslek grubunda aktivist ve fotoğraf sanatçılarının da bulunduğu Fransız motosikletçiler, Türkiye’deki tur kapsamında Batman’da konakladı. Bir aylık sürede Fransa, İtalya, Slovenya, Hırvatistan, Karadağ, Arnavutluk, Yunanistan, Türkiye ve İran’ı kapsayan 9 ülkede 9000 kilometre yol kat edeceklerini belirten grup şefi Eric Massiet Obbeist; “Türkiye turunu tamamlamaya bir durak kaldı. Batman’dan Van’a gidiyoruz. Rotamızın son durağı ise İran. Türkiye’deki güzergahta İstanbul, Nevşehir, Ürgüp ve Hasankeyf gibi tarihi dokunun olduğu yerler bizi büyüledi.  Buralar görülmeye değer yerler. Güneydoğu Bölgesi’ndeki insanlar yollarda bize tandır ekmeği ve organik ürünler ikram etti. Bir kez daha bu bölgeye gelmek istiyoruz” diye konuştu.

Castellazzi Freonçova

“HİÇBİR SORUNLA KARŞILAŞMADIK”
35 Motosikletle 9 ülke dolaştıklarını belirten Fransız motosikletçi Castellazzi Freonçova, şunları kaydetti: “İki ayağım tutmuyor, felçliyim ama eşimle birlikte bu güzel tura katıldık. Özellikle Türkiye ayağındaki gezi rotamızda her şey mükemmel gitti. İlk kez Kapadokya, Ürgüp ve Hasankeyf’i görüyorum. Tarihi dokunun olduğu yerler mükemmel. Buranın gastronomisi de harika. Lezzetli mahalle yemekleri olan Güneydoğu gezilecek bir bölge. Motosiklet yolculuğu benim için bir tutku oldu. Doğayla, insanlarla ve yolla etkileşim halinde olmak kadar güzel bir şey yok. bölgede hiçbir sorunla karşılaşmadık. Havaların serinlediği güz döneminde motosiklet  9 ülkeyi dolaşmanın keyfini yaşıyoruz. İran’da bu kez uçakla Fransa’ya döneceğiz.”

Grubun gezisi gün gün buradan takip edilebilir

(Visited 29 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!