Anneme söz verdiğim için yarışmadım

Bugün son kez piste çıkan gururumuz Kenan Sofuoğlu, annesi ve sevdiklerine söz verdiği için yarışa katılmadığını açıkladı.

Yarıştan sonra podyum alanında Superbike sürücüleri de dahil olmak üzere birçok kişiyle vedalaşan temsilcimiz, anneler gününde annesini daha fazla heyecanlandırmamak adına piste çıkmadığını dile getirdi.

“Evet, belki biraz üzgün ayrılıyorum. İlk olarak neden bugün yarışa çıkmadığımı sordular.”

“Bildiğiniz gibi bugün anneler günü ve anneme yarışa çıkmayacağıma dair söz vermiştim. Isınma turundan sonra garaja yöneldim. Aileme, sevdiklerime, cumhurbaşkanıma yarışa çıkmayacağıma dair söz vermiştim.”

“Herkese veda etmek için son kez piste çıktım ve start almama gerek yoktu. Kawasaki’ye, Puccetti’ye, Dorna’ya ve beni destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Bugün sevenlerim için pistteydim.”

“Buralardan ayrılıyorum ancak benim yerime burada olacak gençler var. Her zaman olmasa bile zaman zaman padokta olacağım.” dedi.

Puccetti Kawasaki takımından yapılan açıklamada “Kenan Sofuoğlu, yarışmama kararı aldım. 5 kez Dünya Şampiyonu olan sürücümüz ailesine ve Türkiye’nin Cumhurbaşkanına daha fazla yarışmayacağına dair verdiği sözleri bozmak istemediğini açıkladı.”

“Vücut olarak zinde olmadığı için, kaza yapmaktan kaçınmak istedi. Her halükarda, teşekkürler Kenan, teşekkürler efsane!” sözlerine yer verildi.

Sofuoğlu, Supersport’ta aldığı 5 şampiyonluk, 43 galibiyet ve 85 podyum ile serinin en başarılı sürücüsü olarak kariyerini sonlandırdı.

(Ziyaretçi 26 kişi, 1 tane bugün)

İlginizi Çekebilir

LEAVE YOUR COMMENT