fbpx

Hakkımızda

Motosiklet tutkunları bir süredir motosiklet dünyasını artık videolardan takip ediyor.

Yeni modeller,tanıtımlar,test sürüşleri,kazalar derken aksiyon kameraların hayatımıza girmesiyle kişisel blog diye de tabir edebileceğimiz motovlog terimi günlük hayatımıza girdi.

Her kategoride olduğu gibi motosiklet videolarında da youtube, vimeo, dailymotion gibi servis sağlayıcılar bir amiral gemisi görevini görüyor.

Tabi video izleme platformları bunlarla sınırlı değil. Facebook’tan twitter’a çok sayıda sosyal paylaşım platformu bünyesinde barındırdığı videolarla biz motosiklet tutkunlarına görsel şölen sunuyor.

 

Eğer bir motosiklet tutkunuysanız, motosikletle ilgili her şey mutlaka ilginizi çeker. Videolar da öyle. Fakat bu videoları barındıran platformların onlarca ana ve yüzlerce alt kategoride onbinlerce video barındırması hedefe ulaşmayı zorlaştırıyor.

Özellikle kaliteli içerik barındıran ve mutlaka izlenmesi gereken videolar onbinlerce videonun arasında kaybolup gidebiliyor.Sizlerde ben bunu nasıl kaçırmışım dediğiniz onlarca videoya rastlamışsınızdır.

MotoVideo.NET işte bu sıkıntılara bir nebze de olsa çözüm olunabilir mi fikrinden doğdu.

Sadece motosikletlere özel bir video platformu yayınların güncelliğini yitirmeden izleyiciye ulaşmasını kolaylaştıracak ve motosiklet tutkunlarına bir ayrıcalık kazandıracaktır.

MotoVideo.NET’te yayınlanan ve ileride yayınlanacak olan videoların seçimi sadece site yönetiminin insafı ve beğenisine kalmamalı, üyeler de beğendikleri, izlenmesi gerektiğine inandıkları videoları diğer motosiklet tutkunlarıyla kolay ve hızlıca paylaşmalı sadece bir video paylaşım sitesi olmakla sınırlı kalmamalı, aynı zamanda üyelerin kendi aralarında mesajlaşabilecekleri, sorularına cevap alabilecekleri bir duyarlılığa da sahip olmalıydı.

Sanıyorum bunu yapmayı başardık. Artık gerisi size kalıyor.

Sitemize üye olarak video paylaşabilir, paylaşılan videolara yorum yapabilir, içinden motosiklet geçen film ve klipleri izleyebilir,  tıpkı facebook ve twitter’da olduğu gibi anlık paylaşımlar yapabilirsiniz.

 

MotoVideo.NET iki etap olarak planlandı.

İlk etapta farklı video barındırma sitelerinde yer alan videoları sadece URL ya da Embed kodlarını kullanarak MotoVideo.NET’te paylaşabilirsiniz.

Paylaşımları nasıl yapacağınızı detaylı olarak SSS sayfamızdan okuyabilir ya da Duyurular bölümündeki videolarımızı izleyerek hemen paylaşıma başlayabilirsiniz.

 

İkinci etapta videoları doğrudan sitemize yükleyebileceksiniz. MotoVideo.NET alt yapısı buna uygun olarak hazırlandı fakat şimdilik test aşamasında olduğumuz için bu özelliği ilerki zamanlara bırakmayı tercih ettik.

 

MotoVideo kullanımı hakkında aklınıza gelebilecek soruları SSS başlığında açıklamaya çalıştık. Yine de aklınıza takılan soruları,karşılaştığınız problemleri ve tavsiyelerinizi SSS sayfası altındaki forumu doldurarak bize iletin.

Sizlerinde katkılarıyla her zaman el altında bulunması gereken bir platform olacağımıza inanıyoruz.

İlginiz için teşekkür ederiz.

(Visited 127 times, 1 visits today)