Harley-Davidson LiveWire Elektrikli Motosiklet

bu videoda

Harley-Davidson LiveWire adlı motosiklet, firmanın 115. yıldönümünün kutlandığı bir etkinlikte sergilendi.

Bu görüntülerde gördüğünüz motosiklet, Harley-Davidson’ın LiveWire adlı elektrikli motosikletinin seri üretim hâline çok yakın bir versiyonu. Yani piyasaya sürülecek olan LiveWire modeliyle birebir aynı gibi de düşünebilirsiniz. Fakat seri üretim versiyonlardan farklı olarak bu motosiklet, tamamen el işçiliği ile hazırlanmış bir prototip. Bu sebepten ötürü de bir test sürüşü yapılamıyor.

Harley-Davidson’ın elektrikli motosikleti LiveWire’ı ilk olarak 2014 yılında duymuştuk. 4 yıl sonra bugünlerde ise bu motosiklet neredeyse bitmiş hâliyle karşımızda ve yakında da satışa sunulacak. An itibariyle tek model olan bu motosiklete ilerleyen zamanlarda birkaç versiyon daha ekleyeceğini de belirten firma, bu ek versiyonların 2022 yılına doğru çıkacağını açıklıyor.

Harley-Davidson Müzesi’nin genel başkanı ve William A.Davidson’ın torunu olan Bill Davidson, “Bu motosikleti sürene kadar önyargılı olmayın, çünkü sürdükten sonra kesinlikle bir Harley-Davidson modeli olduğuna inanacaksınız.” sözleriyle de bu yeni ve farklı modelin, firmanın DNA’sından ayrılmadığını vurguluyor.

Tamamen elektrikli bu yeni LiveWire modeli, Harley-Davidson’ın ABD’nin Wisconsin Eyaleti’ndeki Ar-Ge merkezinde tasarlanmış ve de firmanın ABD’nin Pensilvanya Eyaleti’ndeki üretim tesisinde üretilecek. 2019 yılında satışa çıkacak olan LiveWire’ın parlak siyah, mat sarı ve bu görüntülerdeki turuncu rengiyle sunulacağı belirtiliyor. Fakat motosikletin henüz hiçbir teknik özelliği açıklanmadı. MHarley-Davidson’ın resmi LiveWire sayfasından bu motosikletle ilgili gelişmeleri takipte kalabilirsiniz.

(Visited 95 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!