Hem motosikletlerinden oldular hem de icralık!

Ülke genelinde yapılan trafik denetimlerinde eksik evraklar nedeniyle bağlanan motosikletler yediemin otoparklarına konuluyor. Uzun süre yediemin otoparklarında bekleyen motosikletleri geri almaktan vazgeçen vatandaşlar ise icrayla karşı karşıya geliyorlar.”

YEDİEMİN OTOPARK AVUKATLARI İCRA TAKİBİ BAŞLATIYORLAR

Trafik uygulamalarından eksik evrakları nedeniyle bağlanan yüzlerce motosiklet yediemin otoparklarında muhafaza ediliyor. Birçoğu çürümeye terk edilen motosikletler için yediemin otopark sahipleri avukatları aracılığıyla motor sahipleri hakkında 2-3 bin liralık icra takibi başlatıyorlar. Otopark ücretlerini alamadıkları için icra takibi başlatan otopark işletmecilerinin bu durumdan vazgeçmeleri isteniyor.

VATANDAŞLAR BU DURUMDAN DOLAYI MAĞDURİYET YAŞIYOR

Motosikleti bağlanan vatandaşlar ise otoparkta çürüyen motosikletlerinin yanı sıra haklarından başlatılan icra takiplerinden dolayı büyük mağduriyet yaşıyorlar. Motosikleti bağlanan vatandaşlar icra takiplerinin durdurulması için yetkililerden yardım istiyorlar. Ekonomik sürecin iyi olmadığı bu dönemde birçok vatandaş haklarında başlatılan icra takibi karşısında çaresiz bir duruma geldi.

curumeye-terk-edilen-motosikletler
Sadece bir ilimizden tek bir yediemin otoparkından bir görüntü

YETKİLİLER BİR ÇÖZÜM BULMALI

Bir çok vatandaş el konulan motosikletinin trafik otoparklarında bedava bekletildiğini zannediyor. Hakkında icra takibi başlatılan vatandaşların çoğunun bu duruma düşme nedeni bilgisizlik. Oysa el konulan araçlar yediemine teslim ediliyor. Yediemin otoparkları ise günlük ücret uyguluyor. Yani motosikletinizin orada kaldığı her gün için ödeme çıkıyor. Vatandaşların yanıldığı bir diğer konuda tescilsiz motosikletlerin evrağı olmadığı için kendilerini bağlayan bir durum olmadığını zannetmeleri. Bir çok vatandaş kesilen cezayı ödeyince konu kapandı sanıyor. Oysa motosikletin evrağı ya da sürücünün ehliyeti olmasa bile tutanaklar isme tutuluyor. Bir çok vatandaş astronomik otopark ücretleriyle karşı karşıya ve icralık olmuş durumda.

(Visited 68 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!