Honda Hornet geri mi dönüyor?

1998-2014 yılları arasında üretilen Honda’nın en sevilen roadster’ı Hornet modelinin geri döneceği ve bunun için çok beklemeyeceğimiz dedikoduları gündeme bomba gibi düştü.

Fransız moto revue dergisi Honda Fransa sorumlusu Fabrice Recoque ile yaptığı röportajı yayınladı.

Röportajda en ilginç ayrıntı ise Recoque’un önümüzdeki Eicma fuarında Honda’nın 650cc yeni bir roadster modelini tanıtacağı oldu. Muhabirin CB1000R’nin 600cc versiyonu mu sorusuna  daha fazla detay veremem ama Hornet geri dönüyor diye cevap veren Recoque iki yeni 650cc’miz var dedi.

Roadster stratejilerinin iki aşamada ortaya çıkacağını söyleyen Recoque yeni modellerimiz önümüzdeki aylarda ortaya çıkacak ve yaklaşık 650cc olacak dedi.

Doğal olarak yeni modelin büyük sükse yapan ve iyi satan Yamaha MT07’ye rakip olup olmayacağı merak ediliyor fakat Recoque yeni modellerin MT07 ile aynı tarzda olmayacağını söylüyor.

Fiyatının da benzer olmayacağını ekleyen Recoque yeni modelin fiyatının daha pahalı olacağını, çok farklı ve rekabetten uzak olacağını sözlerini ekliyor.

Yeni Honda’ların en az birini kasım ayında yapılacak olan  Milano EICMA’da göreceğimiz kesin. Bakalım fiyatını hak eden bir motosiklet görebilecekmiyiz ve en önemlisi yeni modeller ülkemizde satılacak mı?

 

 

(Visited 60 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!