fbpx

İşin uzmanlarından liseli gençlere motosiklet dersi!

10Riders Balıkesir Motosiklet Kullanıcıları Spor Kulübü Derneği tarafından başlatılan trafikte sosyal farkındalık projesi “Geleceğin Sürücüleri” etkinliği ile motor tutkunları Balıkesir Lisesinde öğrencileri ile bir araya geldi.

İşin uzmanlarından liseli gençlere motorsiklet dersi!11 ve 12.sınıf öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiği proje için Balıkesir Lisesi çok amaçlı salonunu dolduran öğrenciler, tüm merak ettiklerini motorculara sorma fırsatı da yakaladılar. Final Temel Lisesi öğrencileri de seminer için Balıkesir Lisesine geldiler.

10Riders Başkanı Özgür Candar “Öğrencilerin konusu motosiklet olan bu projeye ilgisi bizleri çok sevindirdi. Çok ilgili sorular aldık. Motosiklet kullanmak isteyen öğrencilerin salondaki oranı yüzde 90’ın üzerindeydi. Özellikle kızlarımızın ilgisine çok sevindik. Elimizden geldiğince onları iyi bir motosiklet sürücüsünün olmazları, güvenlik ekipmanları, kask kullanımının önemi ve trafikteki diğer sürücülerle olan paydaşlık hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Gençlerimizin motosiklet konusunda doğru bilgilerle yönlendirilmeye gerçekten ihtiyaçları var. Biz de bu konuda Balıkesir’de 11 yıldır faaliyet gösteren bir dernek olarak üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz” dedi.

(Visited 91 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!