İtalyan Volt Lacama Elektrikli Motosiklet

İtalyan Volt’un 38.000 $ fiyat etiketli yeni özelleştirilebilir lüks elektrikli motosikleti

Elektrikli araçların oldukça pahalı olduğu konusunda hemfikiriz. Bunun en büyük etkenlerinden bir tanesi pil teknolojisinin günümüzdeki durumu ve maliyeti. Fakat yavaş yavaş daha düşük maliyetli cihazlar üretebilmek için çalışmalar gelişmeye başladı.

Elektrikli motosiklet üreticileri yüz yıldır üretilen benzinli motosikletlerle rekabet edebilmek için hem hız hem de pratiklik açısından önde olmaya çalışıyorlar.

Italian Volt bu rekabet alanına lüks ve şık bir iddia ile giriyor.

İtalyan Volt, Lacama’nın arkasındaki şirket, Şanghay’dan Milano’ya 7,692 mil (12,379 km) elektrikli motosiklet yolculuğu yapan  bir çift olan  Nicola Colombo ve Valerio Fumagalli tarafından yolculuk biter bitmez kuruldu.

Colombo ve Fumagalli, 44 günde 12 ülkeden geçen rekor kıran seyahatlerinde, kalitenin peşinde hiçbir şey feda etmeyen birinci sınıf bir elektrikli motosiklet yapabileceklerini düşünmeye başladılar.

Dört yıl sonra yarım düzine ek ekip üyesi, Lacama premium elektrikli motosikleti tanıtıyor.

Lacama’nın performansı elektrikli motosikletler için paketin en üstünde yer alıyor. Maksimum 70 kW (94 hp) gücünde 180 km / saat (112 mil / saat) elektronik hız sınırına sahip olan Lacama kesinlikle üst seviyede ve maksimum 208 Nm tork ile (153 ft-lbs) ivmesi var.

Aslında, Lacama’nın sadece 4.6 saniyede bir 0-100 km / saat (62 mil / sa) zamana ulaşabileceği bildiriliyor. Bu süre muhtemelen sadece uzman sürücüler tarafından değil, her sürücü tarafından tekrarlanabilir bir şekilde gerçekleştirilebilir. 15,1 kWh Li-ion batarya çoğu üründen çok daha büyüktür ve 40 dakikada şarj edilebilir. Bu büyük pil paketi 200 km (125 mi) menzil sunuyor ve ayrıca hem su hem de hava soğutmalı bir ısı yönetim sistemini de içeriyor.

Lacama’nın gösterge paneli, uzaktan kumanda özellikleri için GPS navigasyon ve uzaktan kumandalı (iOS veya Android) çiftleri içeren bir TFT dokunmatik cihazdır.

17 inç jantlar ve 250kg ağırlığa sahip motosikletin en büyük özelliği ise kişiselleştirilebilme özelliklerinin çok fazla olması.

Colombo bu konuda şunları söylüyor;

“ LACAMA  motosikletimizin benzersizliği,  ısmarlama tasarım yapmamız ve her parçanın müşterinin isteğine bağlı olarak sipariş verilmesidir. Şu an itibariyle, önümüzdeki sene teslim edilmesine öncelik vermek için ön sipariş kampanyasını başlattık, çünkü neredeyse sadece satılan 25 bisiklet üreteceğiz. ”

Firma 2018 yılı sonunda teslim etmek üzere ön sipariş almaya başladı.

(Visited 91 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!