fbpx

Jawa geri döndü

bu videoda

Mahindra ve Mahindra’nın bir yan kuruluşu olan Classic Legends Private Limited, Perşembe günü üç Jawa motosikletini piyasaya sürerek Jawa markasını diriltti.

Jawa motosiklet
Perak-Jawa klasik ve Jawa 42

Modeller, Jawa, Jawa Forty Two ve Perak olarak adlandırılıyor. Jawa ve Jawa Forty Two önce piyasaya sürülecek ve gelecek yılın başlarında hazır bulunacak.

İkonik marka Jawa 1996 yılında üretimi sonlandırmıştı. 22 yıl sonra Hindistan’da yeniden canlanan Jawa ilk olarak Jawa ve Jawa 42 modellerini piyasaya sürecek. Perak modeli ise bobber tarzında bir motosiklet olacak ve daha sonra piyasaya sürülecek.

Her 3 modelde retro tarzında ve markanın eski imajını canlandırma amacı taşıyor. Mahindra ünlü Çek firmasını satın aldıktan sonra Jawa modellerini üretebilmek için CLPL’yi kurdu. Royal Enfield modellerine rakip  olan Jawa motosikletler dizayn olarak klasik çizgisini korusa da görsel anlamda modernleşti.

jawa 42

Jawa 42 293cc sıvı soğutmalı tek silindirli bir motora sahip. 6 vitesli bir şanzumana sahip motosiklet 27hp güç ve 28nm tork üretiyor. 170kg ağırlığa sahip olan modele 14 litrelik bir yakıt deposu konulmuş.

Teknik konuda farklılık Perak modelinde olacak. Bu model 334cc olacak ve 30 hp güç ve 31nm tork değerleri bekleniyor.

Frenler konusunda tek kanallı ABS tüm modellerde standart. Jawa tambur frenden vazgeçmemiş ama bunu arkada kullanmış. Önde 280mm disk fren var. Perak modelin hem ön hem de arka frenler disk olacak.

 

 

(Visited 323 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!