Jerez’de yangın-MotoE yarışları tehlikede

Bu yıl Jerez yarışıyla başlayacak olan FIM Enel MotoE Dünya Kupası tehlikeye girdi. Dün İspanya Jerez pistinde tüm ekiplerin ortak kullandığı garajda çıkan yangında bütün malzemeler kül oldu.

Fim tarafından bu yıl yapılacak 5 MotoE yarışının yer ve tarihlerinin kesinleştiği gün Jerez’de çıkan yangın bütün hesapları alt üst etti. Yeni elektrikli motosikletlerin ikinci tam testinde çıkan yangın takımların bütün malzemelerinin ve motosikletlerin yanmasına sebep oldu. Her hangi bir yaralanma olayının gerçekleşmediği kazanın çıkış sebebi araştırılıyor.

Yangın gözleri Energica’ya çevirdi

Çıkan yangında ekiplerin araçlar dahil bütün ekipmanları, diz üstü bilgisayarları, sürücü kitleri dahil şampiyona ile ilgili herşeyi kaybetmelerine yol açtı. Takvime göre ilk MotoE yarışı mayıs ayının ilk haftasında yapılacak. Şampiyona da Energica firmasının ürettiği kişiselleştirilmiş ve yükseltilmiş EGO motosikletler kullanılacak. Yarışa  haftadan az bir zaman kalmış olması gözleri firmaya çevirdi. Energica  6 hafta içerisinde motosikletleri hazırlayabilecek mi?

Jerez'de yangın-MotoE yarışları tehlikede

Dorna açıklama yaptı

MotoGp’nin patronu Dorna yangınla ilgili bir açıklama yaptı;

Yeni inşa edilen E-padok’ta çıkan bir yangın, Circuito de Jerez – Angel Nieto’daki ikinci sezon öncesi MotoE sınavı sırasında 14 Mart başında saat 00: 15’de FIM Enel MotoE Dünya Kupası için malzemenin çoğunluğunu imha etti. FIM Enel MotoEWorld Cup’ın E-Paddock’u alev aldı ve büyük hasarlara ve kayıplara neden oldu. Yangının nedeni halen araştırılmaktadır. Neyse ki yaralanma olmadı. Yangının kesin nedenleri ve takvimde daha sonra yapılacak değişikliklerle ilgili olarak önümüzdeki saatlerde bir güncelleme yapılacaktır.

5 yarış planlanıyor

Bu yıl ilk kez yapılacak olan FIM Enel MotoE Dünya Kupası 5 Mayıs’ta İspanya Jerez’de, 19 Mayıs’ta Fransa Le Mans’da, 7 Temmuz’da Almanya Sachsenring’de, 11 Ağustos’ta Avusturya’da (hala kesin konum bilinmiyor) ve 15 Eylül’de İtalyan Misano’da ( iki yarış) yapılacak.

(Visited 11 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!

YORUMUNUZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla