K-Speed Honda Super Cub 2018

bu videoda

Honda Super Cub bugüne kadar toplam 100 milyonluk satış adedi ile gelmiş geçmiş en çok satan model. Asla estetik değil. Asla güzel de değil. Fakat öyle basit ve pratik ki dünyanın en çok satan motosikleti olması tabi ki tesadüf değil.

Uzun bir uykudan sonra geçtiğimiz yıl Honda firması bu efsane modeli yeniden üretmeye karar verdi. Oldukça heyecan yaratan bu karar beraberinde bu tipsiz motoru nasıl daha çekici hale getirebiliriz düşüncesinde olan hayranlarını da harekete geçirdi.

Bir çok custom proje ortaya çıkacaktır ama hiç şüphesiz bu gün ortaya çıkan K-Speed hem görsel açıdan, hem de bir ilk olma açısından hafızalarda yer edecek.

Honda Super Cub ülkemizde de satılacak fakat bugün Tayland’da satışa çıkıyor. Gürültülü bir reklam kampanyası düşünen Honda yaklaşık bir ay önce Taylandlı modifiye firması K-Speed’den motosikletin üzerinde görsel bir çalışma yapmalarını istemiş.

Bu bir aylık çalışmanın sonucunda ise işte bu güzellik ortaya çıkmış.

K-Speed Honda Super Cub

Doğal olarak bu standart dışı motoru Honda’nın piyasaya sürmesi mümkün değil ama firma bu güzelliğe kayıtsız kalmamış ve satılabilir bir versiyonunu üretmiş.

K-Speed Honda Super Cub

K-Speed motosikleti yeniden yorumlarken modern bir retro tarzı yaratmak istemiş. Eski tip far ama led ışıklandırma, kapalı ama karbon jantlar gibi bir çok ayrıntı ve ısmarlama parçalarla motosiklet giydirilmiş.

Honda’nın bu özel modeli sınırlı sayıda üreteceği söyleniyor. Doğrusu insanı heyecanlandırıyor.

Bu arada bilmeyenler için motosikletin orjinalini de paylaşalım.

Honda Super Cub

(Visited 130 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!