fbpx

Kawasaki, Z H2 Supercharge Naked

bu videoda

Kawasaki’nin yeni bombası süper şarjlı naked modeli ZH2 nihayet silüette olsa göründü.

Z modeliyle uzun süre naked dünyasının liderliğini elinde tutan Kawasaki son yıllarda yaptığı tüm atılımlara rağmen diğer markaların gerisinde kalmıştı. Özellikle Yamaha MT07 ve MT10 ile büyük başarı elde ettiği kategoride yeni lider konumundaydı.

İşte Kawasaki uzun süren sessizliğin ardından 23 ekimde bombayı patlatıyor. Yeni bombanın adı ise Z H2 Supercharge.

Kawasaki bununla ilgili kısacık bir video yayınladı. 16 saniyelik videonun sadece 7 saniyesinde motosikleti yandan görebiliyoruz. Yeni naked modeli hakkında bir bilgi olmasa da en azından motor kısmının Ninja’dan geleceği kesin gibi. Bu da 998cc ve en azından 200+hp demek.

Tabi bu modelin diğer rakiplere kafa tutabilmsi belki hız ve güç olarak mümkün olsa da fiyat konusunun biraz endişelendirdiğini itiraf etmek zorundayız. Bugün 11-18bin euro civarında avrupa fiyatlarıyla satılan naked camiasına rakip olabilmek için daha doğrusu satabilmek için bu yeni bebeğin fiyatının düşük tutulması lazım ki bu mümkün görünmüyor.

Son olarak Z harfini gördüğümüz için başlığa naked yazdık ama Z1000SX modelini hatırlayınca o kadar da kesin konuşmamak lazım diye düşünmekteyiz. Z H2 büyük ihtimalle bir naked olacaksa da giydirilmiş bir modelini görmekte bizi fazla şaşırtmayacak.

(Visited 42 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!