Kenan Sofuoğlu 2010 yılında şampiyon olduğu kaskı Yeşilay’a hediye etti.

AK Partili Sofuoğlu, 2010 yılında Fransa’da şampiyon olduğu kaskı Yeşilay’a hediye etti.

AK Parti Sakarya milletvekili Kenan Sofuoğlu:
Sporcularımıza sadece devletten değil, Türkiye’nin büyük markalarından da sponsorluğu geliştirip, güçlendirmek istiyoruz

Kenan Sofuoğlu 2010 yılında şampiyon olduğu kaskı Yeşilay'a hediye etti.
Kenan Sofuoğlu’nun yarışta giydiği kask

Sofuoğlu, İstanbul’da Yeşilay’ın bir programında kask sözü verdiğini belirterek, kaskını gösterdi. Sofuoğlu, “Bu kaskı 2010 yılında Dünya Şampiyonluğu’nda kullandığım kask. Osmanlı tuğrasını kullandığım kasklardan biridir. Yeşilay’da bir çok program yaptık,olabildiğince destek olmaya çalıştım. Kask bir satışa çıkacak. Burada elde edilecek geliri Yeşilay ihtiyaç duyulan yerlerde kullanacak. Umut ediyorum, yerini bulur. kendi koleksiyonumdan bir kask” ifadelerini kullandı.

Kenan Sofuoğlu 2010 yılında şampiyon olduğunda kavuk giymişti

Sofuoğlu, trafik kanun teklifinde drift atanlara 5 bin 10 TL ceza verilmesine rağmen cep telefonu ile konuşanlara 235 TL ceza verilmesine ilişkin soruya, “Ülkemizin bu konuda bir eksikliği var. Türkiye’de her şehirde, ilçelerde büyük stadyum yapılırken, hız yapmak isteyen gençler var. 300 kilometre yapan motosikletler satılıyor. Bunları kullanacak parkurlar yok. Ülkemizde bu konuda alt yapısı olup da hız yapacak gençlerin adrenalin tutkusunu atabileceği bir yerleri yok. Düzce’de bir adım attık. Parkuru tamamlamaya çalışıyoruz. Düzce Cumayeri belediyesi ile beraber tamamlamak istiyoruz. hayalim o projeyi tamamlayıp, bir çok şehre de örnek olacak gençlerin, hız tutkusu insanların çıkıp o duygularını giderebilecek ihtiyaçları var” şeklinde konuştu.
Yeşilay Genel Sekreter yardımcısı Hatice Saadet Kalyoncu, Yeşilay’ın ücretsiz olarak hizmet verdiği danışmanlık Merkezleri olduğunu söyleyerek, “Burada hem madde hem de alkol bağımlılarına hizmet veriyoruz. Onlara destek veriyoruz. Kaskın satışından elde edilecek gelir YEDAM bünyesinde kullanılacak” diye konuştu.

Kalyoncu, Sofuoğlu’na reçel hediye etti.

Sofuoğlu, spor dallarında vatandaşların beklentisinin Spor Bakanlığı’ndan destek beklediğini belirterek, “Farklı dallarda en az on sporcuyu bir araya getirip şirketimiz himayesinde örnek bir projeyle birlikte devletin yükünü hafifleteceğiz. Sporcularımıza sadece devletten değil, Türkiye’nin büyük markalarından da sponsorluğu geliştirip, güçlendirmek istiyoruz” dedi.

(Visited 9 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!

YORUMUNUZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla