2018 WSBK||Aragon’da İlk yarış Rea’nın

1. yarışı Rea kazandı, Toprak 9. oldu

Son bölümleri gergin geçen Aragon’daki ilk yarışı, 56. Dünya Superbike galibiyetini alan Jonathan Rea kazanırken, Chaz Davies ikinci, Xavi Flores ise üçüncü oldu. Temsilcimiz Toprak Razgatlıoğlu ise dokuzuncu sırada yer aldı.

ispanya race1 kürsü

Dördüncü turun başında 11. virajda meydana gelen ve Leon Camier, Lorenzo Savadori ve Jordi Torres’in karıştığı kaza sonrası yarış durduruldu.

Torres yarışa tekrar başlayamazken, bilinci açık olan Camier kontrol için hastaneye götürüldü. Salvadori ise pite zamanında geri döndü ve motosikleti tamir edildikten sonra yarışa 10. sırada tekrar başlayıp 15. sırada tamamladı.

Rea yarışın tekrar başlaması ile liderliği ele geçirirken, Yamaha’dan Alex Lowes hızlı bir başlangıç yaptı ve pole pozisyonunda başlayan Marco Melandri’nin önünde ikinci sıraya yükseldi.

Birinci viraja girerken frenleme esnasında yalpalayan Rea pist dışına çıktı ve bu sayede Lowes ilk sıraya yükseldi.

Ancak Yamaha sürücüsünün liderliği uzun sürmedi, Rea bir sonraki denemesinde 4. virajda tekrar liderliği ele geçirdi ve devamında Lowes gerilere düşmeye devam etti.

Beşinci turun sonunda ilk üç sıra, Rea, Melandri ve Fores şeklindeydi ve bu isimler, geri kalanlar ile farkı açtılar. Fores ise dokuzuncu turda liderliği ele geçirmeyi başardı.

Davies ön taraf ile farkı kapatmaya başlarken, yarışın bitmesine altı tur kala Rea liderliği geri almayı başardı. Kawasaki sürücüsü devamında farkı açmaya başladı ve rahat bir farkla bu yılki ikinci galibiyetini elde etti.

Fores son turlarda iki Ducati sürücüsü tarafından baskı gördü, ancak Melandri’nin umutları sondan bir önceki turda pist dışına çıkmasının ardından yok oldu.

Fores, son tura girilirken ikinciliğe tutunmayı başarsa da, 15. virajda Davies’e geçildi. Fores son virajda tekrar öne geçmek için atak yapsa da, Davies 0.023 saniye farkla yerini korumayı başardı.

Melandri damalı bayrağı dördüncü sırada gördü ve şampiyonada Rea’ya 14 puan kaybetti. Pazar günkü yarışa, Loews’un önünde yarışı beşinci ve altıncı sırada tamamlayan Michael van der Mark’ın ve Tom Skyes’ın önünde pole pozisyonunda başlayacak.

Michael Ruben Rinaldi, serideki ilk yarışını sekizinci sırada tamamlarken, Toprak Razgatlıoğlu ise Kawasaki’den Roman Ramos’un önünde, sıkı bir mücadelenin ardından dokuzuncu olmayı başardı.

toprak razgatlıoğlu

wsbk aragon race1

Puan Durumu:

wsbk puan durumu

(Ziyaretçi 22 kişi, 1 tane bugün)

İlginizi Çekebilir

LEAVE YOUR COMMENT