Motosiklet için devrim niteliğinde bir navigasyon-Beeline Moto

Motosikletler için bir çok GPS cihazı mevcut. Fakat temelde bu cihazların diğer araçlar için olanlarla bir farkı yok. Aynı arayüzü kullnıyorlar ve motosikletler için yapılanlar biraz daha dış etkilere karşı dayanıklı hale getirilmiş cihazlar.

beeline motoBunun dışında motosikletinizde bir Gps bulundurduğunuzda bunu üzerinizde de taşımanız gerekiyor. Çalınma korkusuyla motosikletin üzerinde genellikle bırakamıyoruz.

Motosiklet sürücüleri olarak yola odaklanmalıyız. Karmaşık arayüzlere ihtiyacımız yok. Basit ve kullanışlı çözümler arıyoruz. İşte bu noktada devreye Beeline Moto giriyor.

Beeline Moto henüz üretime geçmiş değil. Kickstarter’da bir kampanya başlattılar ve projeyi hayata geçirebilmek için yaklaşık 700 bin dolara ihtiyaçları var. Ayrıca şuradan ön siparişe açılan ürünün fiyatı 110£

Yandaki fotoda da gördüğünüz gibi Beeline Moto bir okla gideceğimiz yönü gösteren oldukça küçük ve kullanışlı bir cihaz.  Karmaşık aryüzler ve kafa karışıklığı yaşamadan, yola odaklanarak yönünüzü bulmaya yarayan bu alet için 110£ çokta yüksek bir fiyat değil doğrusu.

Cihazın iki modu var. Yol Modu ve Pusula Modu. Kesin bir rehbere ihtiyaç duyduğunuzda yol modu sizi aradığınız adrese götürecek. Biraz etrafı keşfetmek istediğinizde ise pusula modu işinizi kolaylaştırıyor.

beeline moto yol modu
Yol Modu
Beeline Moto pusula modu
Pusula Modu

 

Kolay Rota Planlama ve GPX içe aktarma

Beeline Moto Google haritaları kullanıyor. IOS ve Android uygulamasını kullanarak rotalarınız planlayabilir, hızlı bir şekilde konum arayabilir,rotalarınız arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Ya da başkalarının rotalarını takip edebilirsiniz.

Beeline Moto uygulama

Gerçek şu ki Gps cihazlarımızın sürekli günclleme gibi sorunları var. Oysa bu cihaz uygulama üzerinden çalıştığı için ilk günden itibaren sürekli güncel. Ayrıca kullanmak için veri bağlantısına gerek yok. Özellikle yurtdışı seyahatlerde bu durum oldukça ekonomik.

Peki bu cihazın pil ömrü ne?

Beeline Moto basit bir ekrana sahip olduğu için oldukça az pil tüketiyor. 350 mAh pili 30 saat boyunca cihazın çalışmasını sağlıyor. 4 ve 6 saatlik sürelere sahip diğer Gps cihazlarla karşılaştırınca oldukça etkileyici değil mi?

Beeline Moto pil ömrü

Darbeye ve dış etkilere dayanıklı

Beeline Moto su geçirmez ve dış etkilere ve darbelere karşı dayanıklı bir yapıya sahip. Bunlar bir motosiklet Gps’inde olmazsa olmaz özellikler. Ayrıca en parlak gün ışığında bile ekranı görme sorununuz olmaz. Gece sürüşü için ise bir arka ışık ile ekran aydınlatması sağlanır.

Beeline Moto suya dayanıklı

Montajı kolay

Beeline Moto özel bir kaç montaj kitine sahip. Bükümlü bir kitleme tertibatı ya da yapışkan ped ile her motosiklete kolayca monte edebilirsiniz.  Gidona, hidrolik kutusuna, gösterge paneline kısaca sizin için neresi uygunsa oraya monte edebilirsiniz.

Beeline Moto Yapışkan Ped Montajı
Yapışkan Ped Montajı
Beeline Moto Elastik Kayış Montajı
Elastik Kayış Montajı
Beeline Moto Kolay takma ve çıkarma
Kolay takma ve çıkarma

Tasarım

Beeline Moto tasarım ödülleri almış ve yılın Tasarım Müzesi sergisinde yerini almış. En etkileyici olan ise şıklıktan ziyade cihazın bir curiserdan basit bir mopete kadar her araçta kullanılabilecek bir yapıda olması.

Beeline Moto

Beeline Moto

Daha fazla bilgi için firmanın web sitesini ziyaret edebilir, ya da sabırsılanıyorsanız buradan ön sipariş verebilirsiniz.

(Visited 202 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!