Motosiklet kazasında hayatını kaybeden Mert Çebi’nin ismi müzik sınıfında yaşayacak

Zonguldak’taki trafik kazasında 5 yıl önce hayatını kaybeden motosiklet sürücüsü Mert Çebi’nin anne ve babası, oğullarının anısını yaşatabilmek için çeşitli enstrümanlar temin ettikleri okulda müzik sınıfı kurulmasını sağladı.

Mert Çebi
Mert Çebi

ZONGULDAK’ta, motosikletiyle otomobile çarptıktan sonra karşı yönden gelen minibüsün altında kalan üniversite öğrencisi 23 yaşındaki Mert Çebi anısına ölümünün 5’inci yılında ailesi Yayla İlköğretim Okulu’na müzik sınıfı yaptırdı. Zonguldak Belediyesi’nin de destek verdiği müzik sınıfına Mert Çebi Müzik Sınıfı adı verildi.

Mert Çebi aile

Sınıfın açılışının ardından öğrenciler sınıftaki müzik aletleriyle katılımcılara müzik resitali gerçekleştirdi. Öğrencilerden birisinin piyanonun başına geçmesiyle Anne Özlem Çebi ve baba Mehmet Çebi göz yaşlarına hakim olamadı. Oğlunun piyano çalmayı çok sevdiğini ve onun için piyano öğrendiğini belirten baba Mehmet Çebi, “Oğlum Mert 8 yaşından beri müzikle uğraşıyordu. İyi bir öğrenci, iyi bir müzisyendi. Elim bir kaza sonucu kaybettik. Evde piyanosu vardı. Onun hatırasına ben de piyano öğreneyim dedim. Oğlumun peşinden gideyim dedim. Her çocuk babasının peşinden gider, bende tersi oldu. Oğlumun peşinden gittim. Müziği anladım. Okulda da böyle bir sınıfın ihtiyaç olduğu söylendi. Biz de eşimle birlikte müziğe ve eğitime destek olmak için böyle bir projeye destek verdik. Güzel bir eser ortaya çıktı. Hocalarımız Türkiye’de ilk olduğunu söylediler. Oğlumuzun adının böyle bir sınıfa verilmesi bizi çok mutlu etti” dedi. Bağlama, gitar, bateri, piyano, keman ve vurmalı çalgıların yer aldığı müzik sınıfının açılışında konuşan Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, “Öğretmenlik dönemimde Mert okulumun öğrencisi bende müdürüydüm. Babası ile o dönemden tanışıyoruz. Teşekkür ediyoruz. Burada çocuklar müzik eğitimi alacak” dedi. Okul Müdürü Erol Kaba ise yapılan müzik sınıfıyla Mert Çebi adının yaşatılacağını söyledi.

Mert Çebi (23), 23 Şubat 2014 yılında motosikletiyle önünde aniden duran otomobile çarptıktan sonra karşı yönden gelen minibüsün altında kalarak hayatını kaybetmişti.

(Visited 90 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!