fbpx

Motosiklet Senfonisi

Bir çok markayla çalışan Amsterdam ve New York’ta ofisleri bulunan  yaratıcı ajans SuperHeroes Amsterdam ve müzisyen Dominic Seldis, ilginç bir çalışmaya imza attılar.

Royal Concertgebouw Orchestra Amsterdam’dan Dominic Seldis, çeşitli motosiklet egzozlarının sesleriyle Richard Strauss’un “Sprach Zarathustra” senfonisini yeniden yaratma fikrini ortaya attı. Ortaya atılan bu fikir bir dijital reklam ajansı olan SuperHeroes’un ilgisini çekince ortaya bu ilginç çalışma çıktı.

Seldis, ses mühendisi Hielke Praagman’la birlikte  düzenlemeyi nispeten yüksek perdeli sesler çıkaran cafe racer ve chopper motosikletlerden oluşan bir orkestra kurdu. Kendi motosikletleriyle gönüllü olan sürücüler ise bu orkestranın müzisyenleri oldular.

Bu eşsiz senfoni, her eylül ayında dünya çapında gerçekleşen The Distinguished Gentleman’s Ride’ı tanıtmak için kullanılıyor ve prostat kanseri, intihar eğilimi gibi zihinsel sorunlar için erkek sağlığı konusuna odaklanan bir yardım toplama kuruluşu olan Movember Vakfı için farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Videonun altında senfoninin orjinalini de dinleyebilirsiniz.

Buna benzer bir fikir daha önce ülkemizde de gerçekleştirilmişti. Buraya tıklayarak ülkemizde gerçekleşen örneğini de izleyebilirsiniz.

(Visited 89 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!