fbpx

Motosikleti ve kendisi küçük ama hayali büyük

Henüz 6 yaşında olan Mustafa Pesen, kros motosikletiyle görenleri kendine hayran bırakıyor. Mustafa, 6 ay önce kendisine hediye edilen motosikletiyle tur atmaktan büyük zevk aldığını söylüyor.

Mustafa Pesen. Eylül ayında ilkokul 1. sınıfa başlayacak. Küçük Mustafa’yı akranlarından ayıran en önemli özelliği ise henüz 6 yaşında motosiklet kullanıyor olması. Arkadaşları 4 tekerlekli bisikletlere binerken, Mustafa 50 cc’lik kros motosiklet kullanıyor. Görenleri şaşırtan Mustafa’nın motosiklet tutkusu aileden geliyor. Çünkü babası Gökmen Pesen, Türkiye Motosiklet Federasyonu Pist Hakemi.

SINIRSIZ DONDURMA

Mustafa’nın hayatını değiştiren olay ise 6 ay önce yaşandı. Kendisine Almanya’dan 2 zamanlı bir motora sahip, 60 kilometre hıza çıkabilen, 50 cc’lik bir kros motosiklet geldi. Ve Mustafa o günden beri motosikletiyle tur atmaktan büyük zevk duyuyor. Mustafa’yı motosiklet sürerken gören vatandaşlar da büyük şaşkınlık yaşıyor. Öyle ki Fevziye Camii arkasında bulunan bir dondurma dükkanının sahibi, Mustafa’ya istediği zaman ücretsiz dondurma alabileceğini söylemiş. Mustafa istediği zaman o dükkandan ücretsiz dondurma alabiliyor.

KASKSIZ ÇIKMIYOR

Amca Levent Pesen, Mustafa’nın bu motosiklet tutkusunun adeta içgüdüsel olduğunu vurgulayarak, “Mustafa’nın en büyük zevki motosikletiyle dolaşmak. Mustafa’ya güvenli, trafiğe kapalı alanlarda motosikletini kullandırtıyoruz. Kendisi de öğrendi. Artık motosiklet kullanırken korumalıklarını ve kaskını takıyor” dedi.

İDOLÜ SOFUOĞLU

Büyüyünce ulusal ve uluslararası yarışmalara katılıp şampiyon bir motosikletçi olmak istediğini ifade eden Mustafa’nın, kendine örnek aldığı isim ise dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu. Mustafa Pesen, “Kenan Sofuoğlu abim gibi ben de dünya şampiyonu olmak istiyorum” diyor ve televizyondan da motosiklet yarışlarını takip ettiğini belirtiyor. Mustafa kendisini gören vatandaşların tepkilerinin nasıl olduğu sorusuna ise “Çok güzel sürüyorsun, bu kadar iyi motosiklet kullanmayı nereden öğrendin diyorlar” şeklinde cevap veriyor.

Mustafa Pesen
HEDEFİ ŞAMPİYONLUK- Mustafa, büyüyünce yarışmalara katılıp şampiyon bir motosikletçi olmak istediğini ifade ediyor. Kendisine idol olarak da Kenan Sofuoğlu’nu gösteriyor.

Kaynak

(Visited 178 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!