Motosikletini çalan çocuğu kıskıvrak yakaladı

Karaman’da bir iş yerinin önünde park halinde bulunan motosikleti çalan 2 hırsızlık şüphelisi çocuktan biri motosikletin sahibi tarafından yakalandı.

Karaman’da bir iş yerinin önünde park halinde bulunan motosikleti çalan 2 hırsızlık şüphelisi çocuktan biri motosikletin sahibi tarafından yakalandı. Kaçan diğer şüpheli çocuk ise polis tarafından yakalandı.
Olay, iftar saatinde Seki Çeşme Mahallesi 60 Sokak’ta meydana geldi. Alınan bilgiye göre, sokak içerisinde kebapçı dükkanı bulunan Özkan Serintürk, işyerinde ailesi ile birlikte iftarı açmak için bekledikleri sırada dükkanın önünde park halinde olan motosikletinin çalıştırıldığını fark etti. Dışarı çıkan Özkan Serintürk, motosikletinin 2 çocuk tarafından götürüldüğünü görünce çocuklardan bir tanesini kıskıvrak yakaladı, ardından durumu polise bildirdi. Polis ekipleri motosikletle kaçan diğer hırsızlık şüphelisi çocuğu yakalamak için mahalleyi ablukaya aldı. Bir süre sonra polis, çalınan motosikleti işyerinin 300 metre ilerisinde terk edilmiş halde buldu. Polis ekipler, işyeri sahibi tarafından yakalanan E.N’yi Çocuk Şube Müdürlüğüne götürürken, motoru bırakarak kaçan H.U’yu da kısa sürede yakaladı. Olay yeri inceleme ekibi ise terk edilen motor üzerinde parmak izi çalışması yaptı. Motosiklet çalarken yakalanan E.N. ve H.U. isimli çocukların hırsızlıktan emniyette çok sayıda kaydı bulunduğu ortaya çıktı. Daha önce otomobilde çaldıkları öğrenilen 2 çocuğun, çaldıkları araçlarla kent merkezinde gezdikleri ve yakıtı bitince terk ettikleri ileri sürüldü. Yaşları küçük olduğu için ifadeleri alınan 2 çocuk, ailelerine teslim edildi.
“Motosikletin sesine çıktık”
Hırsızlık olayını anlatan işyeri sahibi Özkan Serintürk, “Anne ve biladerimle iftarı açmaya hazırlandığımız sırada dükkanın önünde park halinde olan motosikletimin çalıştığını duyduk. Hemen dışarı çıktığımızda bir çocuğun motosikleti çalıştırıp gittiğini gördüm. Çocuklardan birisini ben yakaladım. Diğerinin peşinden de biladerim gitti. Motosikleti ekiplerle birlikte az ileride terk edilmiş halde bulduk” diye konuştu.
Öte yandan, hırsızlık şüphelisi çocukların motosikleti çaldığı anlar bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından da görüntülendi.

(Visited 13 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!

Araç çubuğuna atla