fbpx

Motosikletle ilginç korona mesajına 1360 TL ceza

Tekirdağ’da iki vatandaşın tehlikeli motosiklet yolculuğu seyir halindeki başka bir araç tarafından görüntülendi. Şahısların neden böyle bir şey yaptıkları sorusuna verdikleri ”Sosyal mesafeye uyuyoruz” yanıtı ise izleyenleri gülümsetti

Tekirdağ’da tehlikeli bir motosiklet yolculuğu yapan şahıslar, yoldaki başka bir araç içerisinde bulunanlar tarafından kameraya alındı. Gördüklerine inanamayan vatandaşların ”Ne yapıyorsunuz” sorusuna, motosiklettekiler ise ”Sosyal mesafeye uyuyoruz” açıklaması yaptı.

KORONA GÖNDERMESİ YAPTILAR

Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde bir motosiklet sürücüsü, ön selesine aldığı yolcu ile tehlikeli bir sürüş gerçekleştirdi. Seyahat anında kendilerine ‘Ne yapıyorsunuz?’ sorusu yöneltilen yolcu ise, “Sosyal mesafeye uyuyoruz” diyerek gülümseten bir yanıt verdi.

Koronavirüs salgını kapsamında alınacak tedbirlerin en başında 1 metre olarak açıklanan sosyal mesafe kuralına uymak yer alıyor. Vatandaşların bu mesafeyi koruyarak yaşamlarına devam etmesinin yanı sıra maske, eldiven ve dezenfektan gibi ek önlemler de virüsün bulaşıcılığını engellemeye yardımcı oluyor.

1360 TL ceza yazıldı

Videonun haber kanallarında ve sosyal medyada paylaşılmasının ardından, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne çağrılan sürücü İbrahim Torun ve yolcu Yakup Torun hakkında tutanak tutuldu. İkiliye trafik güvenliğini tehlikeye sokmak ve yetersiz ehliyetten toplam 1360 TL idari para cezası uygulandı.

(Visited 15 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!