fbpx

The Wheelie Tank- Tank Motosiklet

Tank motosiklet diyebileceğimiz bu el emeği göz nuru alet adını tanka benzer yürüme şeklinden alıyor. Aslında ben bunu bir motosiklet olarak tanımlamam ama yapılışındaki emek ve işçiliğe dikkatinizi çekmek istiyorum.

The Wheelie Tank, Make it Extreme YouTube kanalı tarafında üretilmiş gerçekten özel bir araç. Palet benzeri gövdenin etrafına sarılan tek bir lastik üzerine kurulan ve motosiklet gibi kullanılabilen araç, gerçekten oldukça ilginç görünüyor. Yukarıdaki video kapsamında tüm yapım sürecini detaylı olarak izleyebileceğiniz The Wheelie Tank, turuncu ana gövdesiyle dikkat çekmeyi biliyor. Gücünü merkeze yerleştirilen 2 silindirli 100 cc scooter motorundan alan model, performanslı şekilde yol alabiliyor. Yapısı gereği önü kalkık şekilde giden bu özel araç, alan dar olmasına rağmen özel süspansiyon sistemleri dahi kullanıyor. Dışındaki lastiği standart bir otomobil lastiğinden elde edilen bu son dönemde gördüğümüz en ilginç motosiklet, motorundan aldığı gücü bu lastiğine eski oksijene tankından yapılan bir parça ile aktarıyor.

The Wheelie Tank- Tank Motosiklet

Motosiklet tank modelinin üretimi hiç kolay olmamış

Gerçekten sorunsuz olarak çalışan araç, yeterli ekipman ve bilgi ile neler yapılabileceğini bir kez daha gözler önüne seriyor. Daha önce de söylediğimiz gibi tüm üretim sürecini yukarıdaki video ile herkesle paylaşan Make it Extreme YouTube kanalı, bu projesine 0100 numarasını veriyor. Buna benzer birçok farklı projeye imza atan kanal, 1,3 milyon abonesiyle ses getirmeyi sürdürüyor. Kanalı buradan takip edebilirsiniz.

(Visited 52 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!