fbpx

Toprak Razgatlıoğlu Saffet Üçüncü’ye konuk oldu

WSBK’da şampiyonluğun en önemli adaylarından biri olan temsilcimiz Toprak Razgatlıoğlu NTV kanalında Saffet Üçüncü’nün hazırlayıp sunduğu 0-100 programına konuk oldu.

Geçtiğimiz sezonun bağımsız sürücüler şampiyonu olan ve sezonun en çok sükse yapan ismi Toprak Razgatlıoğlu Saffet Üçüncü’ye 2020 sezonu hedeflerini anlattı.

2019 sezonunu kısaca özetleyen Razgatlıoğlu, aslında ilk yarıştan itibaren tüm yarışlarda podyum hedeflediklerini fakat yaşadıkları bir takım şanssızlıklardan dolayı bu hedeflerine ulaşamadıklarını söyledi. Bu şansızlığın İtalya Imola pistindeki yarışa kadar sürdüğünü fakat o yarışta şeytanın bacağını kırdıklarını ifade  eden Razgatlıoğlu, sonraki haftalarda sürekli podyuma çıkmayı başardığını sözlerine ekledi.

Ve Fransa! O unutlmaz galibiyet

Razgatlıoğlu geçtiğimiz sezon kariyerinin ilk galibiyetini Fransa’nın Magny-Cours pistinde aldı. O muhteşem yarışı ise sporcumuz şöyle anlattı;

Fransa’da cuma günü antremanları yağmurda başladı. Aslında ben yağmurda iyi süren bir pilottum. Fakat ne zamanki avrupa şampiyonasında 1000cc’ye geçtim, o günden sonra yağmurda çıktığım her antremanda düştüm.

Fakat dünta şampiyonasında kullanılan motorlar biraz daha farklı. Elektronik olarak, şase olarak biraz daha farklı motorlar. Motorun daha iyi olduğunu biliyorum ama bir türlü güvenemiyorum. O yüzden yağmurda çok rahat süremiyorum.

Bu durumun sıralama sonuçlarına da yansıdığını ifade eden milli sporcu sözlerine şöyle devam etti,

Fransa’da  Cumartesi sabahı sıralamadan önce dakika başı hava durumuna bakıyor pistin kurumasını bekliyordum.  Sabah hava güneşliydi ve antreman turlarını birinci bitirdim. Fakat sıralama turları ile birlikte hava kapandı ve yağmur başladı. Sıralamayı 16. bitirebildim.

Podyumda Görüşürüz!

Yarışa 16. sırada başlayacak olmanın üstündeki stresi hafiflettiğini ifade eden Toprak, bu yarışta dünya şampiyonu pilotumuz Kenan Sofuoğlu ile aralarında geçen ilginç bir diyaloğu  anlattı.

Padokta şakalaşıyor eğleniyorduk. Sonuncu başlamam stresimi azaltmıştı. Elimden geleni yapıp yarışı olabildiğince  önlerde bitirmeye çalışacaktım. Yarışa beş dakika kala takım elemanları toplanıp pite dönerken Kenan abiye ‘podyumda görüşürüz!’ dedim.

Ve Toprak ilk yarışını kazanıyor

Kenan Sofuoğlu ile bu diyaloğu sonrası yarışa başlayan Toprak daha ilk turun sonunda 5.liğe yükselince yarışı kazanamasa da en azından podyuma çıkabileceğini hissetmeye başlar. Bunun kendisinde büyük bir özgüven oluşturduğunu söyleyen yarışçımız bu özgüven sayesinde öne daha rahat gelmeye başladığını ifade etti.

Aslında Van Der Marc arayı açınca yarışa asılmayı bırakmıştım. Fakat o düşünce önümde sadece Rea kaldı. Rea hızlı gidemiyordu. Hatta yarıştan sonra Rea’ya neden yavaşladığını sordum. Rea’ya pittekiler farkı 1,5 saniye göstermişler. O da biraz yavaşlayayım demiş.

Aslında benim için en önemli yarış 10 turlık yarıştı. Çünkü yine 16. başladım. Rea bir gün önce yaptığı hatayı yapmayacaktı. Buna rağmen 16. başlayıp yarışı kazanmayı başardım. Benim için dönüm noktası bu yarıştır.

Öyle bağıra çağıra sevinen biri olmadığını ifade eden Toprak, insan birincilik alınca bir daha podyum yaptığına sevinemiyor. İşte Yamaha’yla da birincilik için uğraşacağız diyerek sözlerini sürdürdü.

(Visited 77 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!