fbpx

Toprak’tan hafta sonu 2 podyum Can Öncü 11. bitirdi

Dünya Superbike ve supersport şampiyonasında ilk hafta Avustralya’nın Phillip Island pistinde yapılan yarışlarla tamamlandı. Superbike kategorisindeki temsilcimiz haftayı 2 podyumla 34 puan ve ile 3. sırada kapatırken, supersport kategorisinde bu yıl ilk defa yarışan Can Öncü yarışı 11. sırada tamamladı.

Temsilcimiz Toprak Razgatlıoğlu dün yapılan ilk yarışı kazanma başarısına super pole yarışında ikinciliği ekledi. Bugün yapılan ikinci yarışta önce Loris Baz tarafından pist dışına itilen temsilcimiz teknik sorunlar nedeniyle yarışı bırakmak zorunda kaldı. Yine de 34 puan toplayan sürücümüz yarış haftasını 3. sırada tamamlamayı başardı.

Bu arada Toprak’ın takımı Pata Yamaha bir açıklama yaparak yarışçımızın yarışdışı kalmasının nedeninin teknik arıza değil, benzin bitmesi olduğunu söyledi. İnsan hatası olduğunu açıklayan takım sözcüsü Toprak’ın pist dışına çıkmasına rağmen düşmeden yarışa dönmeyi başardığını fakat yarışın bitmesine yaklaşık 12 km kala benzininin bittiğini ifade etti.

Geçtiğimiz yıl MotoGp’de şanssız bir sezon geçiren Can Öncü ise daha önce bu kategoride 5 kez dünya şampiyonu olan Kenan Sofuoğlu’nun teşvikiyle bu yıl Dünya Supersport şampiyonasında yarışmaya başladı. İlk yarışına 11. sırada başlayan genç temsilcimiz yarış esnasında pist dışına çıkmasına rağmen yerini korumayı başararak yarışı 11. sırada tamamladı. Bu sonuçla 5 puan alan Öncü haftayı da 11. sırada kapattı.

(Visited 26 times, 1 visits today)

Bunlar da ilginizi çekebilir!