Almanya Osmanen Germania isimli Türk motosiklet grubunun faaliyetlerini yasakladı

Almanya’da Motosiklet kulübü ve boks derneği adı altında faaliyet gösteren ‘Osmanen Germania’ kamu güvenliği için ağır tehdit oluşturduğu gerekçesiyle yasaklandı.

Almanya İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz mart ayında kulüp için soruşturma başlatmıştı.

Almanya İçişleri Bakanlığı, organize suçlarla gündeme gelen Osmanen Germania (Almanyalı Osmanlılar) derneğinin yasaklandığını açıkladı. Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer’in organize suçlarla gündeme gelen çete benzeri bir yapılanmaya sahip Osmanen Germania derneğinin ve bağlı bütün grupların “her türlü faaliyetini” yasakladığı açıklandı. Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre, İçişleri Bakanlığı tarafından Salı günü yapılan yazılı açıklamada, “Almanyalı Osmanlılar” derneğinin insanların canı, malı, özgürlüğü ile genel olarak kamu güvenliği için “ağır tehdit” oluşturduğu ifade edildi.

4 eyalette arama

Almanya’daki dernekler yasasına dayandırılan yasak kararında, Almanyalı Osmanlılar derneğinin amacı ve faaliyetlerinin ceza yasalarını ihlal ettiği kaydedildi. Bakanlığın açıklamasında, Almanyalı Osmanlılar derneğinin üyelerine yönelik olarak dün Rheinland-Pfalz, Baden-Würrtemberg, Bavyera ve Hessen eyaletlerinde aramalar yapıldığı belirtildi.

Alman makamları yapılan baskınlarda veri depolama cihazları, narkotik uyuşturucular ve silahlar ele geçirildiğini açıkladı.

Bir boks derneği ve motosiklet kulübü olarak kurulan “Osmanen Germaina BC” derneğinin Almanya genelinde 22 şubesinin ve çoğunluğu Türk olan 300 üyesinin bulunduğu ifade ediliyor. Grup üyeleri mart ayındaki davada cinayete teşebbüs, şantaj, uyuşturucu kaçakçılığı gibi suçlamalarla yargılanmıştı.

Türkiye bağlantıları

Alman polisinin iddialarına göre kulüp iktidar partisi akp tarafından finanse ediliyor. Erdoğan’a yakın olduğu bildirilen grup üyelerinin telefon konuşmaları dinlemeye takıldı. Alman güvenlik kurumlarının gözetleme ve gözetim protokollerine atıfta bulunan “Frontal 21” ve “Stuttgarter Nachrichten” adlı ZDF dergisi AKP milletvekili Metin Külünk’ün sürekli olarak kulübün önde gelen üyelerine para verdiği ve kulüp üyelerinin bu paralarla silahlandığı yazdı. Metin Külünk’ün geçtiğimiz yıl Alman Federal Meclisi’nin Ermenistan kararına karşı protestolar düzenlenmesi için yapılan faaliyetlerle ilgili olduğu da iddia ediliyor. Yine 15 temmuz darbe teşebbüsü sonrası Erdoğan’ın başdanışmanı İlnur Çevik gruba ait bir tişörtle görülmüş ve bunun gruba destek için bir gençlik çalışması olduğunu söylemişti.

Osmanen Germania

(Ziyaretçi 12 kişi, 1 tane bugün)

İlginizi Çekebilir

LEAVE YOUR COMMENT